brand

“Математичний занзібар” в Україні. Неділя, 16 вересня 2018

“Математичний занзібар” в Україні. Неділя, 16 вересня 2018

Про математичний занзібар в регіонах України

Як відомо 16 вересня в Києві відбудеться вже традиційний математичний занзібар, як першій захід XV Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. Ми пропонуємо провести цей захід також в усіх регіонах, хто не байдужий до математичних змагань. Завданням ми радо поділимося, або ви можете розробити свої власні завдання. Якщо це пройде в декількох регіонах, можливо наступного року ми спробуємо якось з’єднати усі міста, що його проводитимуть в єдину таблицю, і таким чином в нас може вийти Всеукраїнський захід, де результат команди в Чернівцях буде так само впливати на результат команди в Києві і навпаки. Але то може вийти при взаємній згоді на таке. Можливо в Полтаві набагато цікавіше змагатися між собою, без залучення команд з інших міст. Але то не принципово, найголовніше, щоб в ньому взяли участь якомога більша кількість міст команд, учасників тощо. Справа в тому, що математичний занзібар не є над серйозним математичним змаганням, але воно цікаве і за завданнями, і за методом проведення, і за підрахунком балів тощо. Тому після такого старту діти можуть захотіти і надалі протягом року брати участь в різноманітних математичних і не тільки змаганнях.

Правила математичного занзібару

Математичний занзібар — командне змагання. Кожна команда має в своєму складі 6 або менше гравців (у разі виключення, за дозволом оргкомітеті, команда може складатись і з більшої кількості учасників). Перед початком занзібару командам видаються одразу усі задачі (від 10 до 20), які вони розв’язують протягом 2 годин (або меншого проміжку часу, якщо то учні молодших класів). Журі перевіряє лише відповідь. Якщо вона вірна, то вважається, що команда цю задачу розв’язала вірно, якщо відповідь не вірна або не повна, то задача команді зараховується як не розв’язана.

На початку занзібару кожна задача оцінюється в 10+N балів, де N – кількість команд, що беруть участь в змаганні. Подальше нарахування балів за задачі та вартість задачі оцінюються таким чином. Якщо команда першою розв’язала, наприклад, задачу № 5, то вона отримує за неї 10+N балів і вартість задачі стає 9+N. Якщо ще одна команда її розв’язала вірно, то за неї 9+N балів отримує не лише вона, а ще й замість 10+N, виставляється 9+N балів команді, що її розв’язала раніше. Якщо ще одна команда її розв’язала вірно, то усі три команди отримають за задачу по 8+N балів. Якщо деяка команда невірно розв’язала цю задачу, то вона за неї отримує 0 балів, а усі команди, що її розв’язали на 1 бал більше. Таким чином, в процесі занзібару, чергова команда, що розв’язала певну задачу вірно, зменшує на 1 бал результат по цій задачі кожної іншої команди і ця команда отримує однаковий бал за цю задачу, як і усі інші команди. Якщо чергова команда розв’язала задачу невірно, то в усіх команд, які вже розв’язали цю задачу вірно, отримують на 1 бал більше за цю задачу. Отож по завершенню занзібару ціна кожної задачі обчислюється за формулою: 11+N–С+L, де С – кількість команд, що розв’язали задачу вірно, а L – кількість команд, що розв’язали задачу невірно.

Остаточний результат команди складається з суми балів, що набрані за кожну задачу – додатне число за вірно розв’язану задачу, та 0, за невірно розв’язану задачу, або за задачу, відповідь до якої ця команда не надавала журі.

Якщо деяку задачу правильно розв’язала лише 1 команда, то вартість цієї задачі по завершенню занзібару для неї подвоюється. Це повинно стимулювати команди спробувати правильно розв’язувати і найскладніші задачі.

Більш цікавою перебіг гри буде виглядати, якщо усі команди грають в одній великій аудиторії, а поточний результат висвітлюється через проектор на екрані.

 Інформація для журі

Нагадую потенційним членам журі, які мають бажання допомагати при проведенні заходів, що триває реєстрація для журі. Вже 30 вересня під час проведення усної математичної олімпіади в межах XV Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової нам потрібне кваліфіковане професійне журі в достатній кількості.

Реєстрація членів журі на 2018–19 олімпіадні роки

Математичний занзібар в Києві

Для киян нагадаю, що триває реєстрація команд-учасниць, яка триватиме до 14:00 середи 12 вересня 2018 року.

Реєстрація на математичний занзібар

 

Слава Україні!

 

 

 

 

Ольга

  3 коментарі

  Дем’яненко Олексій Оприлюднено22:39 - 06.09.2018

  Як переконатись, що команду зареєстровано?

  Оксана Оприлюднено15:44 - 11.09.2018

  Добрый день!
  Могут ли в Занзибаре 16.09. принимать участие 5-ые классы?

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:41 - 11.09.2018

   Можуть в діти з дитячого садочку брати участь, але навіщо? Якщо Ви вже вирішите їх заявити, то в старшу лігу буде найкраще

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.