brand

Про корупцію у Всеукраїнських олімпіадах до 2007 року

Про корупцію у Всеукраїнських олімпіадах до 2007 року

Передумова

До мене, напевно одного з перших потрапив пост Романа Чепляки про вчинки його вчителя: https://ro-che.info/docs/mitelman/

Свою історію Роман оприлюднив і на сторінці у ФБ, де вона жваво обговорюється.

Про мітельмана вiд Чепляки

Частина цієї історії стосується математичних олімпіад України, тому  вважаю, що цю новину варто обговорити на нашому сайті, принаймні, щоб усі небайдужі, якщо не висловили свої думки чи спогади, то хоча б були в курсі цих справ.

Про педофелію

В тій гілці 99% уваги присвячено огидним вчинкам мітельмана на дачі, в ліцеї тощо. Не хочу тут їх повторювати. Ці дії просто підтверджують, що людина, негідна у чомусь одному – часто негідна й у багатьох інших речах. Усі, кому цікава саме ця тема, прошу висловлюватися прямо в гілці Романа Чепляки, посилання на яку наведене вище.

Про корупцію в олімпіадах

З часів становлення незалежності в Україні олімпіадами займалися різні люди, кожний з яких вніс свою частку в розвиток цього напряму. Але на початку 2000-х років на чолі олімпіад сформувалося “олімпіадне угруповання”, основу якого складали Радченко Вадим (зараз професор КНУ імені Тараса Шевченка, Київ), Ясінський В’ячеслав (Вінниця), Лейфура Валентин (Миколаїв) (обидва вже в кращому світі) та мітельман (Одеса). Основними тезами їхньої діяльності на початку 2000-х були такі: “ми це заслуговуємо”, “ми маємо на це право”, “ми найкращі олімпіадники в країні, тому і наші учні найкращі”, тощо.

Мету їхніх подальших вчинків не так легко зрозуміти. Можливо, це – великі нагороди для тих, хто підготував призера Міжнародної олімпіади, можливо, власні амбіції, можливо, щось інше… Але факти такі. У них “по черзі” з’являлися учні, яких вони по черзі “протаскували” в команду України на ІМО. Саме після жахливого виступу двох учнів Ясінського на ІМО 2002 року, коли вони не отримали навіть почесної відзнаки, ми почали казати усім, що тут все далеко від чесності та справедливості. Але нас не дуже дослухалися. Далі двічі міжнародником став Роман Чепляка, за здобутки якого мітельман отримав “довгоочікуване” звання Заслужений учитель України. За розповідями Романа, ми розуміємо, як все відбувалося. Коли учень Ясінського претендує в команду на ІМО, то Ясінський участі у роботі журі формально  не брав, але там працювали Радченко, Лейфура та мітельман, коли йшов учень мітельмана, то відбором керували Радченко, Ясінський та Лейфура, і так по колу… За “злив” задач має пряму відповідальність нести той, хто був керівником відбору. Мені на разі точно не відомі прізвища керівників, але очевидно, що Радченко був повністю обізнаним в цьому і повз його увагу таке не могло пройти. Такими діями вони ще й підірвали віру в чесність результатів інших учнів. Так само в журі заходів входили більше людей, ніж ці четверо. Крім цього, якщо інші члени журі знали про ці маніпуляції, то вони не менше винні в корупції.

Ми чекаємо на відгуки усіх, але особливо тих, хто був задіяним в цих заходах з боку учасників, журі, або просто сторонніми спостерігачами, а також усіх, хто хоче висловити свою думку з цього приводу.

Нагадаю, що ця новина вже вийшла за межі України, завдяки ФБ багато іноземних олімпіадників в курсі зізнання Романа та корупції колишніх керівників, які кинули тінь на міжнародну репутацію України.

Ще пару нотаток

Ми керували олімпіадами в Україні з 2007 по 2011 рік, коли нас знову прибрали і повернули “стару нову команду”. Про негатив від такого я писав у далекому 2012 році на нашому колишньому сайті matholymp.org.ua. Тоді мені доволі довго доводилося переконувати в необхідності оприлюднення тих тез. Один поважний професор на мої звинувачення казав дуже просто “Ви ж за руку їх не вхопили…”. Ні, не вхопили. Як тепер стає зрозумілим, за “руку вхопили” інші – Роман Чепляка та інші. Тепер справа за олімпіадниками – відгукнутися та оприлюднити відомі факти, звичайно, якщо вони дозріли до того.

Наводжу як нагадування свої тексти від 2012 року:

http://rublyov-math.blogspot.com/2012/06/alea-jacta-est.html

Ну й трохи ще фактів про IV етап олімпіад. Свого часу переможці цих олімпіад мали різні преференції при вступі. Колись їх зараховували до провідних вищів України за співбесідою і навіть без співбесіди. Так от саме в ті часи призерами IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики ставали дочка Ясінського та син Лейфури. І саме у випускному 11 класі, до того не будучи призерами (а може й учасниками, цього я вже не пам’ятаю).

До честі лідерів команди України в усі роки, то вони ніколи не були замішані в корупційних діях на ІМО. Те, що творив мітельман, відбувалося у той момент, коли він був координатором, тобто фактично був представником країни організатора, а не України.

Слава Україні!

Alisa

  25 коментарів

  Максим Оприлюднено17:47 - 03.09.2018

  Вот это поворот о_О

  Елена Оприлюднено20:12 - 03.09.2018

  Очень надеюсь, что будет дальнейшее расследование и общество не останеться равнодушным.

   Сергей Оприлюднено11:08 - 04.09.2018

   Не останется, не переживайте. Теперь будут комиссии, директора выкинут и заменят на какого-то героя майдана, который доведет Рл до уровня типичной украинской школы. Могу даже сказать где следующий скандал будет – в Харькове. Буду рад ошибиться, но все это похоже на какую-то компанейщину

  Сергей Оприлюднено09:46 - 04.09.2018

  Не верю я в внезапные прозрения

   Данило Хілько Оприлюднено10:17 - 04.09.2018

   Не думаю, что слово “внезапно” это правильное слово. Цитирую:

   “Наводжу як нагадування свої тексти від 2012 року:
   http://rublyov-math.blogspot.com/2012/06/alea-jacta-est.html

    Сергей Оприлюднено10:34 - 04.09.2018

    Не, я про пацана до которого “домогались”. Что-то должно было произойти сейчас что его понесло.
    А насчет 2012 года… Уж не думаете ли вы что сейчас как-то иначе?
    Совсем не нужно знать условия задач на отборе, тем кто этим долго профессионально занимается приблизительно ясно какие будут задачи.
    Собственно этим и объясняется успех “олимпиадных тренеров” – у них есть большая база задач межнаров и национальных олимпиад предыдущих лет и если ребенок толковый и трудолюбивый то можно в него это все вложить.

     Елена Оприлюднено11:46 - 04.09.2018

     Ваш комментарий в стиле тех людей, которые слыша о воровстве или коррупции, пожимают плечами и говорят:”А кто не ворует? Или, любой на их месте использовал бы положение в своих целях. Вы не мешаете мне, я закрываю глаза на ваши махинации.” И такие высказывания больше говорит о говорящем.
     Если есть какие-то вопросы или сведения на сегодня о теперешнем руководстве – говорите, а не стройте предположения и догадки.
     А по поводу Романа, верю – не верю, дело уже не в нем, это очевидно, не только он стал говорить и все это читают и никуда это уже не денется.

      Сергей Оприлюднено12:00 - 04.09.2018

      “Бла-бла-бла, я европейка, а вы говно”. Очень смешно.

      Сергей Оприлюднено12:11 - 04.09.2018

      Кстати, европейка, борец с коррупцией и всем злом на земле, тут такое дело. Даже сам пацан не говорит о том что ему сливали задачи. Он говорит что давали задачи с похожими идеями. Ну извините… Понятно что зная из какого пула отбираются задачи не трудно натаскать на “похожие идеи”. Так это всегда так было и всегда так будет. А как иначе? Задачи же не из космоса к нам приходят.

      Я вам подскажу чем еще можете повозмущаться. А чего это из одной школы стабильно по 3-4 человека едет на межнар. Уж не коррупция ли это? 🙂 Есть поле для борьбы

     Данило Хілько Оприлюднено14:23 - 04.09.2018

     Думаю, что знаю, что произошло: он “повзрослел”, “дорос”, “переоценил” – ну вы поняли.
     Насчёт 2012 года думаю, что сейчас иначе. Конечно, это нескромность с моей стороны, но если интересно – можете поискать в старых результатах – меня самого забавляет как мои ученики маниакально не решают мои задачи. Что я хочу сказать: я могу с вами согласиться в том, что а) олимпиадная математика – это немного другая дисциплина, чем школьная математика, то есть там есть свои классические темы и методы, которые не покрывает школьная программа; б) что у разных олимпиад есть свой “стиль” и опытные тренеры этот стиль чувствуют. Но вы сильно примитивизируете и математику как науку, и тех, кто занимается олимпиадами, когда говорите “приблизительно ясно какие будут задачи”.

     Олег Оприлюднено18:39 - 04.09.2018

     “у них есть большая база задач межнаров и национальных олимпиад предыдущих лет”

     с 1959 года. Достаточно?
     http://imo-official.com/problems.aspx

  Елена Оприлюднено12:50 - 04.09.2018

  Ваша фраза таки близка к истине, и как то не смешно.
  *Пацан* говорит как раз о сливе, и на отборах и на межнаре, а о задачах с похожими идеями говорит другой *Пацан*, в комментах и это касалось всеукра, но там как раз он и не смог воспользоваться , не хватило умений, чему натаскиватель был очень не доволен, так что *не трудно натаскать на “похожие идеи”*, не работает иначе не было бы таких провальных межнаровцев у вышеперечисленных лиц.
  По поводу последней фразы об одной школе и стабильно большом кол-ве олимпиадников из нее, тут вы конечно всем глаза открыли на вопиющию коррупцию, других причин в этом явлении нет и быть не может.
  И оставте ваши подсказки для себя, ваше поле борьбы мне не подходит.

   Сергей Оприлюднено13:11 - 04.09.2018

   Ну это, некоторые господа пока у руля. Я б на их месте не раздувал огонь, когда их от руля отожмут, то тоже начнутся откровения и мы узнаем новую “правду матку” о “злочинствах” творимых за дверями. Вся это борьба закончится может только одним – всех мастодонтов уберут и назначат эффективных менеджеров. Вот тогда действительно будет о чем поплакать.

    Елена Оприлюднено14:04 - 04.09.2018

    Я думаю автор этого поста прекрасно понимает все возможные последствия, и не приходит сюда посплетничать.. А мастадонты эти в полной мере показали свою необходимость и эффективность. Ну и слава богу, вы не *на их месте* , с боязнью быть отжатым от руля. И форазы: *Если не …, то кто же ?* уже не актуальны.

     Сергей Оприлюднено15:22 - 04.09.2018

     Мы живем в самое лучше время на свете

  Петро Оприлюднено20:25 - 04.09.2018

  У своєму тексті від 2012 року Ви пишете:
  “Чого вартий пункт про 30 % призерів на четвертому етапі Всеукраїнської олімпіади та 50 % на третьому! Таким чином у Києві могло бути понад 500 (!) переможців олімпіади. Уявляєте собі таку кількість? За таких умов поняття переможця олімпіади зовсім принижується… Я не знаю, як можна дивитись після такого в очі дітям. На третьому етапі недолугість 50 % призерів ми знову подолали розумним підходом… кількість призерів повинна не перевищувати 50 %, що для ІІІ етапу є повним абсурдом.”
  Але ж зараз цей пункт про 50% на третьому етапі є діючим. Так він правильний чи абсурдний?

  Любов Оприлюднено21:47 - 04.09.2018

  Мені подобаються правила в шахах. Де на всеукраїнській турнір їдуть призери міських та обласних турів. Я не проти команд і вважаю, що в рамках тієї ж олімпіади можливо обчислювати командні та індивідуальні здобутки. Та ще було б добре якщо була можливість записуватись до участі у всеукраїнській олімпіаді і іншим дітям, за свій рахунок. Зараз на мене полетить критика, що забагато дітей, приміщення і т.д. Не думаю. Скільки бачу по шахам, то самостійно їздять декілька людей, може буде складати + 10% . Так приміщень повинно бути більше. Так це зайві клопоти. Та це поширює олімпіадний рух. Більше очей, менше корупції, бо діти будуть їздити з батьками.Дякую.

   Володимир Оприлюднено08:25 - 05.09.2018

   Їздити на відбірковий турнір на міжнародну олімпіаду за свій кошт давно існує. І заслуга, що така можливість є, (якщо не помиляюсь) саме команди Богдана Рубльова. Можете самі пересвідчитись у цьому. На даному сайті викладена вся інформація хто і з якого населеного пункту на відбори приїхав. Пам*таю, що навіть з м.Калинівка (такий собі райцентр Вінницької області) та ті відбори записався учень. Результат його був десь далеко внизу турнірної таблиці, але те, що йому дали можливість прийняти участь у відборах на міжнар — беззаперечний факт.

    Данило Хілько Оприлюднено09:16 - 05.09.2018

    Дозвольте мені Вас виправити, це важливо. Те, про що Ви говорите, – це відбори на олімпіаду в Румунії та Європейську олімпіаду для дівчат. Також з відібраними групами впродовж року працюють запрошені лектори. Для того, щоб потрапити на ІМО потрібно справді пройти відбори навесні, куди запрошують 12 найсильніших одинадцятикласників за результатами Всеукру і (можливо) когось з молодших класів, які показали надзвичайний результат.

     Богдан Рубльов Оприлюднено10:39 - 05.09.2018

     А також на ті заходи, які можуть виникнути протягом року, наприклад, 6 членів групи Джуніор вже 2 роки поспіль іздять на Білоруську олімпіаду, нещодавно 6 учасників від України виборроли 1 місце на Середньоєвропейській олімпіадію На жаль, одразу передбачити усі заходи не можливо. Але учасники відбираються саме серед відібраних груп

     Володимир Оприлюднено11:35 - 05.09.2018

     Але ж все одно якщо хлопець/дівчина з якогось віддаленого райцентру на відборах на олімпіаду в Румунію та Європейську олімпіаду для дівчат покаже надзвичайний результат, то в нього/неї є всі шанси “засвітитися”. Відтак, вступити до відповідної спеціалізованої школи/ліцею де більш досвідчені вчителі допоможуть тій дитині проявити свій талант в повну силу, ну і відповідно якісно підготуватись до IMO.

   Володимир Оприлюднено19:33 - 13.09.2018

   “Більше очей, менше корупції, бо діти будуть їздити з батьками.Дякую.” — А це вже питання дуууууже спірне.

   У дітей грошей не має, зазвичай. А от у батьків вони є. Ну і звичайно у батьків є велике бажання бачити своїх дітей успішними. А що таке “успішна дитина” в школі коли в тої дитини вже є і айфон, і айрад… от би ще для повного щастя диплом переможця 2-го, а краще 3-го етапу :)…..

  Любов Оприлюднено21:39 - 10.09.2018

  Пробачте, та я писала про Всеукраїнську олімпіаду – 4 етап.

   Володимир Оприлюднено11:40 - 12.09.2018

   А який в тому сенс відразу їхати на 4 етап минаючи 1, 2 та 3 етапи??? Адже на 4-й етапі кожна область України, місто Київ та УФМЛ виступають як команди. Від результату виступу команди в поточному році на олімпіаді залежить квота (максимальна можлива кількість учасників) команди на наступний рік. А коли на 4 етап почнуть їздити всі кому заманеться принцип виступу регіону на всеукраїнській олімпіаді як команди взагалі нівелюється. Не розумію, для чого це принцип руйнувати??? З іншого боку якщо у Вас є геніальна дитина яка по тій чи іншій причині не потрапила на 4-й етап (згоден, що причини можуть бути різні) та ще й батьки спроможні і мають бажання оплатити участь дитини в подібних заходах, то чому б їй не прийняти участь відразу у відборах на олімпіаду в Румунії та Європейську олімпіаду для дівчат. Гідний результат дитини у таких відборах не менш престижний ніж перемога на 4 етапі олімпіади.

   Крім того кожного року проводиться Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з математики переможці якої включаються до складу команд-учасниць ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади. Не хочете приймати участь у 1, 2, 3 етапі звичайної олімпіади? Приймайте участь в інтернет-олімпіаді. Займете там призове місце і автоматично попадете зразу на 4-й етап. Все просто )))

  Богдан Рубльов Оприлюднено19:13 - 26.09.2018

  Якщо своїм постом я певним чином зачепив спокій родин, особливо Ясінського та Лейфури, то я дуже вибачаюся за це перед ними. Цього не було на меті аж ніяк…RIP

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.