brand

Анонс осінніх Всеукраїнських заходів та важлива інформація для журі

Анонс осінніх Всеукраїнських заходів та важлива інформація для журі

Про журі різних математичних заходів

Як завжди спочатку наводимо інформацію про журі і для журі. Наші юні математики, як тільки стають дорослими (тобто студентами вишів), то одразу вважають, що вони все знають і в курсі усіх подій. А поруч дорослої людини – вчителя, батьків, керівників гуртків, тощо, які б підказали та нагадали про певні події – немає. Тому будемо сподіватися, що на початку повідомлення наші майбутні члени журі, не проґавлять.

Цього року ми плануємо більш активно вести категорію “Журі” на нашому сайті і навести список усіх потенційних членів журі. Тому нам на початку навчального та олімпіадного року треба знати, на кого можна орієнтуватися. Зазвичай це наші студенти 1–2 курсів, але як завжди досвід їм мають передавати найактивніші та найдосвідчені студенти старших курсів.

 

Наведена нижче реєстрація стане основною, де ми збиратимемо дані про тих, членів журі, на яких ми можемо спиратися. Тут одночасно ми збиратимемо вашу інформація про вашу участь в Київському турнірі математичних боїв (вересень – грудень 2018 року), Всеукраїнський турнір математичних боїв (27 жовтня – 3 листопада 2018 року), Київська міська олімпіада (січень – лютий 2019 року) та відбір команди Києва на IV етап Всеукраїнської олімпіади (лютий 2019 року).

Реєстрація журі

Відповідно нам потрібна інформація про ваші бажання та можливості, щодо участі в наведених заходах.

 

Незабаром буде наведена реєстрація для членів журі. Прошу відгукнутися усіх, навіть тих, хто вже не вперше буде брати участь в наших заходах, бо певні пункти опитування будуть актуальними.

 

Відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади

 

Захід буде проведено як завжди протягом 7 днів – неділя 21 жовтня день заїзду, субота – 27 жовтня підведення підсумків. Місце проживання та харчування ІПО КНУ ім. Тараса Шевченка, там будуть проведені апеляції та підбиті підсумки. Тури будуть проведені на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики. Вартість участі буде проголошена на початку вересня, коли ми з’ясуємо цьогорічні розцінки перебування в ІПО. Призери IV етапу Всеукраїнської олімпіади будуть приймати участь по собівартості, усі інші бажаючи перевірити свої сили – за удвічі більшу ціну. В разі потрапляння учасника в одну з відібраних груп, додатково сплачені кошти цим учасникам будуть повернуті. При участі від навчального закладу не з Києва 5 чи більше учасників, школа/ліцей мають відрядити вихователя, щоб доглядати за учасниками не з Києва. Зазвичай останні роки 1 вихователь опікується харківськими учасниками, інший – усіма іншими. Тому і самі вихователі останні роки представляли Харківський ФМЛ № 27 та ЛФМЛ. Реєстрація, щодо участі в відборі на ММО буде проголошена на початку вересня. Якщо географія учасників зміниться, то, можливо, в нас будуть вихователі з інших регіонів. Це все стане відомо по завершенні реєстрації.

 

Відбір на Міжнародні математичні олімпіади буде проходити у двох вікових групах – у старшу групу «ММО» та молодшу групу «Junior». Заплановано провести 4 тури – у кожному з яких будуть учасникам запропоновані по 4 задачі на 4,5 години.

Завдання перших двох турів будуть однаковими для усіх учасників відбору – незалежно від класу навчання. По завершенні цих двох турів за показаними результатами для участі в 3–4 турах журі проведе розподіл усіх учасників по двох групах, де завдання будуть різними.

 

Група «ММО» буде орієнтована на підготовку майбутньої команди України до виступу на 60-й Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО), яка відбудеться в місті Бат (Англія) у липні 2018 року. У цю групу будуть відібрані не більше 12 учнів. З ними будемо проводити протягом року короткочасні збори (6–8 днів) із запрошенням українських та іноземних лекторів на базі ІПО КНУ або/та УФМЛ ім. Тараса Шевченка. Збори заплановані на листопад, січень, березень, травень та червень.

 

Група «Junior» буде сформована не більше ніж з 15 учнів 8–10 класів. Для цієї групи так само будуть проведені декілька короткочасні збори (6–8 днів) із запрошенням українських та іноземних лекторів на базі ІПО КНУ або/та УФМЛ ім. Тараса Шевченка. Збори заплановані на листопад, січень та березень.

 

За новим регламентом Romanian Master of Mathematics безкоштовно в заході можуть взяти участь лише 4 учасники та 2 керівники від кожної країни. Участь усіх додаткових учасників та керівників коштуватиме 400 євро з людини. Тому лише 4 учасники, що покажуть найкращі результати на цьогорічному відборі на ММО, будуть представляти Україну на RMM у2018 році. До них можуть долучитися учасники групи ММО, які спроможні сплатити за себе зазначений оргвнесок та дорогу до Бухаресту.

 

Дівчата для участі в EGMO будуть відібрані рішенням журі. Це будуть ті, хто показав найкращий результат, але не обов’язково усі вони мають виступати в групі ІМО. Оскільки саме Україна проводитиме EGMO у квітні 2019 року, то за регламентом ми маємо право сформувати дві збірні – основну та юніорську. Якщо ми побачимо потенціал наших юних дівчат, то можливо ми скористаємося цією опцією. Юніорська команда не обов’язково має бути з 4-х дівчат. Цього року в Італії від господарів виступали 5 учасниць, тобто в юніорській команді брала участь рівно 1 учасниця, фактично вона виступала в особистому заліку.

 

Якщо за термінами проведення нашій команді вдасться взяти участь у Білоруський республіканській олімпіаді (як це відбулося минулого року), то її склад також буде сформований з урахуванням відбору на ММО, але зорієнтований він буде більше на групу Junior.

 

Нагадаю, що з 27 серпня по 3 вересня команда України братиме участь в МЕМО, що проходитиме цього року в Польщі. Про перебіг подій ми будемо розповідати в нас на сайті.

 

ХІІ Всеукраїнський турнір математичних боїв

імені академіка Ляшка

 

На виконання Програми роботи з обдарованою молоддю Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» та благодійний фонд «Афіна» планують провести «ХІІ Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка І.І.» для юних математиків України 8–11 класів.

 

Турнір буде проведено з суботи 27 жовтня по суботу 3 листопада.

Турнір має на меті наступні завдання:

 • залучення юних математиків до творчого змагання;
 • підготовка юних українських математиків до всеукраїнських олімпіад усіх рівнів;
 • сприяння встановленню професійних і дружніх контактів учнів учасників турніру викладачами, науковцями та найкращими студентами і аспірантами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Організатором і координатором турніру є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за підтримки освітніх установ міста Києва. Змагання планується проводити у трьох вікових групах: молодша ліга (учні не старше 8 класу), середня ліга (учні 9 класу) та старша ліга (учні 10–11 класів). У програмі турніру заплановані математичний занзібар, командна олімпіада, 4 тури математичних боїв та усна особиста олімпіада.

 

Завдання до Турніру розробляє кваліфіковане журі, яке не один рік готує учасників команди України до Міжнародних математичних змагань. Турнір проводиться в рамках осінніх настановних зборів, до участі в якому ми запрошуємо переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад з математики, учнів провідних математичних навчальних закладів України.

 

Точна вартість участі буде наведена в вересні, коли ми з’ясуємо цьогорічні ціни перебування наших учасників в УФМЛ. У той саме термін буде проголошена реєстрація на цей захід.

 

Участь у турнірі братимуть команди у складі 6 учнів у кожній лізі. З окремих школярів, які бажають брати участь у турнірі, але їхній навчальний заклад не можуть (не воліють) відрядити повну команду, будуть сформовані збірні команди для повноцінної участі у змаганнях. Заявку на участь можуть подавати викладачі шкіл та вишів, керівники гуртків та факультативів, батьки та інші дорослі родичі потенційних учасників. Кількість команд, що можуть взяти участь в Турнірі, обмежуються лише можливостями УФМЛ – за кількістю місць в гуртожитку, класів та кімнат для підготовки та проведенню змагань, їдальнею тощо. Тому кожна заявка буде розглянута і щодо неї буде винесена відповідна ухвала.

 

Для поселення в гуртожиток УФМЛ при собі обов’язково треба мати стандартну медичну довідку, що вам можна проживати в гуртожитку/готелі та приймати участь у турнірі.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

Юля

  7 коментарів

  Олег Швайко Оприлюднено09:06 - 19.08.2018

  Доброго дня!
  В минулому році Занзибар, зокрема, проводився і для наймолодшої ліги.
  Чому її немає в цьому?
  Дякую.

   Богдан Рубльов Оприлюднено18:00 - 19.08.2018

   Де Ви бачили занзібар в наймолодшій лізі?

  Олег Швайко Оприлюднено21:37 - 19.08.2018

  Зокрема, тут:
  http://matholymp.com.ua/2017/09/10/matematichniy-zanzibar-10-veresnya-2017-pi/

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:01 - 19.08.2018

   Не треба плутати Київський турнір, де беруть участь учні в 4-х лігах та Всеукраїнський, де зазвичай учні поділяються на 3 ліги

  Олег Швайко Оприлюднено08:26 - 20.08.2018

  Дякую! Вибачте за неуважність. А київський турнір відкритий? )

   Богдан Рубльов Оприлюднено19:07 - 21.08.2018

   Так, але треба своєчасно реєструватися та перейматися своїм перебуванням в Києві самім

  Александр Оприлюднено07:31 - 21.08.2018

  А в этом году Украина будет принимать участие в Иранской олимпиаде по геометрии?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.