Виступ команди України на RMM 2018

З 21 до 26 лютого у м. Бухарест (Румунія) відбулася вже 10-та, ювілейна, міжнародна математична олімпіада “Romanian master of mathematics 2018”. Збірна команда України всьоме отримала запрошення до участі у цьому престижному змаганні. Концепція олімпіади полягає в тому, щоб надати можливість командам, що показують найкращі результати на Міжнародній Математичній Олімпіаді (ІМО), позмагатися у розв’язуванні найскладніших задач. Цього року у змаганнях взяли участь більше ста учасників, серед яких 8 представляли нашу країну:

Нго Нгок Тхай Шон, Сарапін Роман, Вєпрік Микита,  (Харківсьий фізико-математичний ліцей №27), Коваль Ілля (Академічна гамназія №45 м. Харків), Ніколаєв Арсеній (Київський природничо-науковий ліцей № 145), Кондратенко Олег (Український фізико-математичний ліцей, м.Київ), Юдін Федір (Ліцей №208 , м. Київ), Фединяк Володимир (Львівський фізико-математичний ліцей, м. Львів).

Керівниками команди були Олександр Дашков та Анастасія Лисакевич. Збірна прибула до Бухаресту літаком ввечері 21 лютого. В перший день олімпіади учасники відвідали конференцію олімпіади, на якій вони могли активно поспілкуватися з професором По-Шень Ло, керівником американської команди, який  розповідав їм про цікаві аспекти теорії ймовірностей і не тільки. Тим часом лідери команди знайомилися з умовами, ухвалювали текст майбутніх змагань та перекладали їх української мовою. У другій половині дня відбулося урочисте відкриття

photo_2018-02-27_16-28-16 Виступ команди України на RMM 2018

23-го та 24-го лютого відбулися два тури змагання. Умови задач можна переглянути нижче. У кожному турі було запропоновано по 3 задачі на 4,5 астрономічні години.

Умови першого дня

Умови другого дня

Цього року під час нашого перебування в Бухаресті погода була не дуже сприятливою для довгих прогулянок, тому після першого туру, щоб сховатися від холоду і цікаво провести час, ми вирішили піти до Національного художнього музею Румунії.

Після цього, лідери перевіряли роботи своїх учасників та проводили координацію і ухвалення балів з міжнародним журі. Під час координації першого туру було доволі важко отримати будь-які бали за часткові просування, оскільки критерії задач були доволі суворими. Та не зважаючи на це, керівники команди змогли вибороти по одному балу за задачі номер 2 та номер 3 для Микити Вєпріка, які потім стали для нього срібними. А от під час координації другого туру ми отримали бали на які спочатку не розраховували і для деяких учасників нашої команди ці бали суттєво вплинули на результат.

Далі наводимо результати учасників нашої команди:

Код 1 2 3 4 5 6 Сума Відзнака
Нго Нгок Тхай Шон UKR1 7 7 7 7 7 0 35 Золота медаль
Коваль Ілля UKR2 7 0 0 7 7 0 21 Бронзова медаль
Сарапін Роман UKR3 7 7 0 7 7 0 28 Срібна медаль
Ніколаєв Арсеній UKR4 7 7 0 7 1 0 22 Срібна медаль
Юдін Федір UKR5 7 0 0 7 3 7 24 Срібна медаль
Вєпрік Микита UKR6 7 1 1 7 6 0 22 Срібна медаль
Кондратенко Олег UKR7 7 0 0 2 1 0 10 Відзнака-заохочення
Фединяк Володимир UKR8 7 0 0 7 3 0 17 Відзнака-заохочення

Відзначимо, що цього року наша команда вперше посіла призове місце в командному заліку, а Нго Нгок Тхай Шон розділив перше абсолютне місце в особистому заліку.

Варто уточнити, що результат в командному заліку складається з суми трьох найкращих результатів серед чотирьох учасників, яких лідери команд обирали перед початком змагань. Оскільки наша команда була сформована за результатами відборів на ММО, що проходили восени, то ми обрали саме тих чотирьох учасників, що показали тоді найкращий результат.

Олімпіада Romanian Master of Mathematics корисна не тільки як змагання, але й, можливо навіть в більшій мірі, як тренування наших кращих школярів для майбутніх олімпіад, головна з  яких – Міжнародна Математична Олімпіада (IMO), яка, до речі, також пройде в Румунії, в місті Клуж-Напока.

І головне. Хочемо подякувати за фінансову підтримку наших олімпійців компанії «Київстар», президентському фонду Л. Д. Кучми «Україна», компанії «Luxoft», а також іншим небайдужим фірмам та громадянам. Саме завдяки цій допомозі участь нашої команди на RMM стала можливою і такою результативною.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.