brand

Про новий сайт та тематичні олімпіади

Про новий сайт та тематичні олімпіади

Про новий сайт математичних олімпіад

За думкою великої кількості активних учасників математичного олімпіадного руху стара версія сайту matholymp.com.ua застаріла та перестала належним чином відповідати потребам. Тому ми звернулися до студентів факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ ім. Тараса Шевченка з проханням його оновити. Ми висловлюємо щиру подяку Святославу Светличному, Миколі Гринько, Лялюшко Олексію та іншим причетним до цієї роботи.

Прошу тепер активно висловлювати свої побажання, зауваження, стосовно функціонування сайту, пропонувати допомогу по його наповненню.

В новій редакції сайту зроблене дещо інше меню, за моїм побажанням воно містить розділ «БЛОГ», де дуже хотілося б мати можливість обговорювати важливі та цікаві заходи, події, плани, питання, тощо.

Про тематичні олімпіади

В нашому щільному графіку проведення заходів вже другий рік поспіль ми не встигаємо провести усі 4 тематичні олімпіади з математики в сенсі класифікації тем за підходом журі ІМО (Міжнародних математичних олімпіад) – алгебра, комбінаторика, геометрія та теорія чисел. Тому хотілося обговорити питання, пов’язані з їх проведенням.

 1. Цікавість тематичних олімпіад

Як на мене, вони є дуже цікавими, де кожний може спробувати позмагатися з однолітками в улюбленій чи, навпаки, не улюбленій тематиці.

 1. Термін проведення олімпіад

У другому семестрі дуже важко буде знайти гарну нішу для цих олімпіад, оскільки вже повним ходом йдуть Всеукраїнські олімпіади ІІІ етапу по усіх предметах та відбори на IV етап. Тому бажано усі 4 провести в першому семестрі.

 1. Рівень складності олімпіад

В першому семестрі скрізь доволі багато проводиться заходів, що орієнтовані на масову участь: це змагання на кшталт «Математичного занзібару», шкільні та районні олімпіади. Тому саме в цей час бажано провести тренувальні заходи, що орієнтуються на майбутніх переможців ІІІ етапу та кандидатів на IV етап Всеукраїнської олімпіади.

 1. Формат проведення олімпіад

З досвіду минулих років, коли ці олімпіади проходили у різних форматах, я пропоную цього року провести їх за форматом – 2 олімпіади за один вікенд. Тобто, в суботу проводиться одна з олімпіад, в неділю інша. Через певний час – ще такий самий вікенд. Знайти 4 неділі просто неможливо, як показав досвід минулих років. Проводити їх по 2 в один день – то очевидне зниження рівня завдань.

Завдання пропонуються в форматі IV етапу Всеукраїнських олімпіад – 4 задачі на 4 години.

Олімпіади проводяться одночасно за однаковими текстами одночасно в усіх регіонах, що мають бажання долучитися до їх проведення. По завершенні проведення олімпіади виставляються спільні критерії оцінювання завдань. Перевірка робиться в кожному регіоні окремо.

 1. Підбиття підсумків олімпіад

Не так важко знайти призи чи інші заохочення для переможців цих олімпіад, як розробити гарний підхід до оцінювання усіх 4-х олімпіад разом. Тут в мене немає поки точної своєї думки. Окрім того, щоб навесні запросити 10–20 переможців на фінальну олімпіаду, формат якої може бути дивним – від стандартної олімпіади з 4-х задач, до 16 задач по усіх темах, але у кожного учасника оцінюються лише задачі однієї тематики.

Тепер прошу усіх небайдужих учасників нашого математичного руху висловлюватись по усіх наведених пунктах в сенсі обговорення, та навіть додавати нові питання, якщо вони є насущними та важливими для цих олімпіад.

Сподіваюся, що ви відгукнетеся та поділитеся своїми думками з цього приводу.

З повагою до усіх, Богдан Рубльов!

Слава Україні!

Anastasiia

  9 коментарів

  reader Оприлюднено6:39 am - Чер 27, 2017

  Доброго дня, пане Богдане.
  Стосовно сайту:
  Було б добре до кожної з новин мати кнопку поділитися у фейсбуку.
  Потрібно зробити адаптацію до мобільної версії. В мобільній версії кнопка меню весить посеред екрану.

  Павло Оприлюднено9:51 am - Чер 29, 2017

  Новий логотип дивно виглядає як набір геометричних фігур, які НІЧОГО не означають. Поганий логотип здатний взагалі відштовхнути читачів. Пропоную організувати конкурс на новий логотип. Він повинен однозначно ідентифікувати сайт “Математичні олімпіади в Києві”, бути простим, красивим і таким, що його впізнає кожен.

   Богдан Рубльов Оприлюднено10:09 pm - Чер 29, 2017

   А на минулому сайті хіба був поганий логотип? Тим паче – ці фігурки – бренд, а не зовсім
   логотип

  Артем Оприлюднено1:54 pm - Чер 29, 2017

  Ще можна зробити тематичну олімпіаду з математичного аналізу для учнів 11-го класу.

   Богдан Рубльов Оприлюднено10:08 pm - Чер 29, 2017

   Мені здається, що це не зовсім те питання чи порада, які нас особливо хвилюють…

  Алла Оприлюднено2:54 pm - Лип 2, 2017

  Сделайте пожалуйста кеширование коментария при переходе на страницу с сообщением “Помилка: Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, введіть CAPTCHA знову. Натисніть НАЗАД у браузері та спробуйте ще раз.”, т.к. при переходе НАЗАД коментарий теряется. То же самое происходит с вводом неверной капчи.

  Ольга Оприлюднено8:02 am - Лип 5, 2017

  Раньше был очень удобный список последних комментариев, а сейчас он пропал 🙁

  Оксана Оприлюднено9:41 am - Вер 8, 2017

  Доброго дня,
  Стосовно сайту:
  Було б добре додати можливівсть підписатися на новини або публікуйте їх у FB. Складно слідкувати за подіями. А взагалі дуже класно, що є такий ресурс.
  Дякую.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

  Перейти до панелі інструментів