Математичні олімпіади в Києві Exit Reader Mode

Виступ України на Romanian masters of mathematics 2017

З 22 по 27 лютого у м. Бухарест (Румунія) відбулася 9 міжнародна математична олімпіада “Romanian masters of mathematics 2017”. Збірна команда України вже вшосте долучилася до участі у цьому престижному змаганні. У цьогорічних змаганнях взяли участь більш ста учасників, серед яких 9 представляло нашу країну:

Олег Руденко, Микита Вєпрік, Роман Сарапін, Фам Вієт, Шон Нхо (Харківсьий фізико-математичний ліцей №27),Ольга Шевченко (Академічна гамназія №45 м. Харків), Арсеній Ніколаєв (Київський природничо-науковий ліцей № 145), Всеволод Решетніков (Києво-печерський ліцей №171 «Лідер»), Антон Тригуб (Гімназія «Академія», м. Київ).

Керівниками команди були Андрій Анікушин та Настя Лисакевич. Збірна прибула до Бухаресту літаком ввечері 22 лютого. Всі школярі – учасники змагань проживали у студентському гуртожитку академії економіки, майже в центрі столиці Румунії. В перший день олімпіади учасники відпочивали та мали змогу прослухати лекцію в університеті Бухаресту, а лідери команди знайомилися з умовами, ухвалювали текст майбутніх змагань та перекладали їх української мовою. У другій половині дня відбулося урочисте відкриття

 

24-го та 25-го лютого відбулися два тури змагання. Умови задач можна переглянути нижче. У кожному турі було запропоновано по 3 задачі на 4,5 астрономічні години.

Умови першого дня

Умови другого дня

Між турами наша команда вирішила трохи розвіятися і ми всі разом пішли на маленьку прогулянку Бухарестом

Після цього, лідери перевіряли роботи своїх учасників та проводили координацію і ухвалення балів з міжнародним журі. Загалом протягом координації ми не втратили жодних балів: після додаткових роз’яснень координатори погодилися виставити всі бали, що пропонувалися керівниками нашої команди, а навіть в деяких випадках виставили більше балів ніж ми попередньо розраховували (для деяких учасників нашої команди ці бали «на рівному місці» суттєво вплинули на результат).

26-го лютого після координації та ухвалення остаточних результатів і в очікуванні урочистого нагородження ми вирушили на чергову прогулянку

А на урочистому закритті наша команда безперечно була найкрасивішою 😉

Далі наводимо результати учасників нашої команди:

Код 1 2 3 4 5 6 Сума Відзнака
Олег Руденко UKR1 4 0 2 0 5 0 11
Микита Вєпрік UKR2 7 4 0 1 7 0 19 Бронзова медаль
Роман Сарапін UKR3 7 1 2 7 7 0 24 Срібна медаль
Фам Вієт UKR4 7 1 2 7 7 0 24 Срібна медаль
Оля Шевченко UKR5 4 2 0 2 7 0 15 Відзнака-заохочення
Сєва Рєшетніков UKR6 7 1 2 6 2 0 18 Бронзова медаль
Антон Тригуб UKR7 7 7 7 7 2 4 34 Золота медаль
Арсеній Ніколаєв UKR8 6 0 0 7 2 0 15 Відзнака-заохочення
Шон Нхо UKR9 6 2 0 7 7 0 22 Бронзова медаль

 

 

Наступного дня, літак мав забрати нашу команду о 17 годині, тож після прогулянки і обіду ми вирушили в аеропорт.

 

Щоправда рейс було «трохи» затримано на 7 годин через технічні несправності літака, тож ми розважалися як могли

Особливо шкода Олю Шевченко, що вже вдруге поспіль не може «без пригод» потрапити додому з Румунії. Минулого року після EGMO – 2016 нам навіть довелося змінювати квиток і летіти через Стамбул через те що працівники аеропорту «знайшли проблеми» з документами природу яких ми не зрозуміли й досі.

Оля Шевченко в аеропорту м. Бухарест, 2016 рік

Оля Шевченко в аеропорту м. Бухарест, 2017 рік

На щастя, після виснажливих годин очікування ми все ж таки повернулися в Київ цілими і неушкодженими.

Сподіваємося, що виступ на “Romanian master of mathematics – 2017”, тренування на складних задачах, допоможе нашим учасникам гідно представити Україну на цьогорічній ММО у Бразилії.