Виступ команди України на RMM2016

24-29 лютого в м. Бухарест (Румунія) вчергове відбувся міжнародний турнір Romanian Master of Mathematics. Концепція цього престижного міжнародного змагання полягає в тому, щоб зібрати команди країн, що найуспішніше виступають на Міжнародній Математичній Олімпіаді (ІМО). Зрозуміло, що й команда України отримала запрошення взяти участь у цьому заході, а завдяки спонсорський підтримці генерального спонсора міжнародних математичних змагань в Україні компанії «Київстар», Президентського фонду Леоніда Даниловича Кучми «Україна» (вже вп’яте), а також низці українських ІТ компаній, змогла гідно представити нашу країну в цьому заході.

v0cku5mxSgg Виступ команди України на RMM2016

Змагання як завжди проводиться у форматі Міжнародної математичної олімпіади – у двох турах пропонується по 3 задачі, на розв’язання яких відводиться по 4,5 години. Команду України вже вкотре представляли учні двох міст – Києва та Харкова:

 1. Ківва Ярослав (Київ, 11 клас, ліцей № 171 «Лідер» міста Києва)
 2. Пономарьов Ростислав (Харків, 11 клас, Харківський ФМЛ № 27)
 3. Пушкін Денис (Київ, 11 клас, ліцей «Наукова Зміна» міста Києва)
 4. Сіліна Ольга (Харків, 11 клас, Харківський ФМЛ № 27)
 5. Тригуб Антон (Київ, 10 клас, гімназія «Академія» міста Києва)
 6. Шон Нго Нгок Тхай (Харків, 9 клас, Харківський ФМЛ № 27).

Керівниками команди були студенти механіко-математичного факультету Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка Руденко Олександр, Хілько Данило та вчитель ХФМЛ №27 Лисакевич Анастасія.

Традиційно комплект завдань Romanian Master є значно складнішим, ніж на ІМО. Це пояснюється тим, що завдання ІМО пристосовані для того, щоб їх могли теоретично розв’язати всі учасники олімпіади, зокрема і з не найсильніших країн. Тим часом в цьому змаганні беруть участь команди, які претендують на те, щоб розв’язувати найскладніші задачі на ІМО. Але цьогорічний комплект, на думку керівників української команди, а також їх колег з інших країн був надзвичайно складним, навіть як для Romanian Master. Було запропоновано одну порівняно просту задачу – номер 1, одна задача середньої складності – номер 4 і чотири дуже складні – 2, 3, 5, 6. Достатньо лише подивитися статистику олімпіади: учнів, що отримали від 5 до 7 балів (тобто розв’язали задачу повністю або з незначними недоліками) в 2й і 5й задачах було лише близько 10, в 4 учасники, а з 6та задача була розв’язана лише учасником!

Українська команда гідно впоралася з завданнями. Всі шість наших учасників бездоганно розв’язали 1шу задачу (що також вдалося лише командам Румунії та Сполучених Штатів Америки). Також, Антон Тригуб розв’язав 3 задачу, яку, як вже було сказано, подолали лише 4 учасники!

Учасник 1 2 3 4 5 6 Сума Нагорода
Тригуб Антон 7 1 7 7 0 0 22 Срібна медаль
Шон Нго Нгок Тхай 7 1 3 5 1 0 17 Срібна медаль
Сіліна Ольга 7 1 0 7 0 0 15 Бронзова медаль
Пономарьов Ростислав 7 1 0 7 0 0 15 Бронзова медаль
Пушкін Денис 7 3 0 4 0 0 14 Бронзова медаль
Ківва Ярослав 7 0 0 5 0 0 12 Почесна відзнака

Повні результати можна переглянути на сайті олімпіади. 

В командному заліку, який за традицією олімпіади підбивався за сумою трьох кращих результатів членів команд, Україна посіла сьоме місце з двадцяти команд. Зауважимо, що наші учасники, як і минулого року, виступили більш «рівно» у порівнянні з іншими. Ми здобули 5 медалей, а найближчі суперники значно менше: Росія та Італія – по 3 медалі.

Активне спілкування з іншими командами та їх керівниками, з організаторами, досвід захисту робіт учасників, який здобувають на змаганнях такого рівня керівники команди – не менш важлива частина загального досвіду команди, ніж вміння розв’язувати задачі учасниками.

nlvgB-4fffA-171x300 Виступ команди України на RMM2016

Ще раз щиро дякуємо нашим благодійникам, а також усім небайдужим громадянам, що вболівали за нашу команду. Завдяки такій суцільній підтримці, а також гарній підготовці стали можливими високі результати наших учасників.

Слава Україні!

9 коментарів до “Виступ команди України на RMM2016

 1. Світлана

  Вітаю!!! Бажаю подальших успіхів та перемог! Здійснення всіх заповітних мрій.

 2. Алексей

  Поздравляю команду Украины за достойное участие!

  Вопрос к автору текста. “Зауважимо, що наші учасники, як і минулого року, виступили більш «рівно» у порівнянні з іншими. Ми здобули 5 медалей, а найближчі суперники значно менше: Росія та Італія – по 3 медалі.”

  Что значит “більш «рівно»”?
  И к чему сказано, что у ближайших соперников количество медалей меньше? Вы же сами вначале сказали, как по правилам определяются места.

  1. Богдан Рубльов

   Малося на увазі, що командне місце на RMM визначається сумою 3-х кращих результатів, а не сумою результатів усіх учасників,як на ІМО. Таким чином країни, що мають більш-менш рівний склад учасників (як вже 2 роки поспіль у нас) займають більш низьке командне місце у порівнянні з тими, де я 2-3 незаперечних лідери, а решта учасників – статисти.

 3. Алексей

  Вопрос был в другом.
  Допустим, есть команда1 (с ровным подбором участников) и команда2 (где есть ярко выраженные лидеры, причем они сильнее любого из команды1). В тексте отмечается глубина состава нашей сборной и в тоже время подчеркивается, что количество медалей у нас больше, чем конкурентов.
  Получается так, что на IMO выше будет команда1, а на этой олимпиаде – команда2.
  Что лучше: команда1 или команда2? Мне кажется, что вопрос как минимум не очевидный и все зависит от правил той или иной олимпиады.

  1. Богдан Рубльов

   Тут скоріше не питання, а просто міркування. Про кращу команду немає сенсу говорити, бо фактично усі такі олімпіади — індивідуальні змагання, командний залік лише умовний. Тому у кожній країні обирають 6 найкращих, а от якими саме вони виявляться – рівними чи з яскраво визначеними лідерами вже не так принципово.

 4. в'ячеслав

  Питання , можливо, дещо наївне. А чому б Українi не органiзувати подiбне мiжнародне змагання (можливо, тематичне)?
  iдеальне мiсце проведення – Львiв. Поруч Польща, Словакiя, Угорщина, Румунiя, Бiлорусь. Да i взагалi дуже приємне, цiкаве мiсто (це важливо!). Народ приїде с задоволенням.

 5. в'ячеслав

  А скiльки ж може коштувати проведення в Українi турниру, подiбного до RMM?

  1. Богдан Рубльов

   Готель, мінімум 4 зірки, на 100-200 учасників, керівники – 30, оргкомітет – 20, координатори – 50, гіди – 30, швецький стіл на тиждень, місце для проведення змагання та координації, зустріч команд, відбуття, екскурсії…, може чогось не памятаю. Точно, ще далеко не усі мріють це робити на волонтерських засадах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.