brand

Підсумки Київської міської олімпіади і не тільки…

Підсумки Київської міської олімпіади і не тільки…

Формальні результати чергової міської олімпіади вже наведені на сайті, проведений остаточний розподіл у кожній паралелі по місцях, визначені учасники відбору від Києва на IV етап Всеукраїнської олімпіади. Але наше журі проводить багато різних заходів, тому хочу вас коротенько ознайомити з нашими рішеннями та пропозиціями, на виконання яких, на жаль, можуть вплинути зовнішні фактори. Отож про все по трошки.

Цьогорічна Всеукраїнська олімпіада з математики (IV етап) пройде в Запоріжжі. Заплановані дати 21—25 березня. Про те, що ми зараз намагаємось її зробити повним обсягом, тобто за участі учнів 8—11 класів, вже написане досить багато. Сподіваюсь з цим буде все гаразд, хоча досі в деяких регіонах від радості з наказу про скорочення олімпіад, намагаються відібрати лише 1—2 старшокласників і забути. Тому треба якнайшвидше приготувати відповідний наказ, щоб відбір в усіх регіонах пройшов належним чином.

Але тут я хотів звернути увагу на інше. Завдяки допомозі керівників відділу, що переймаються обдарованими дітьми в Інституті модернізації змісту освіти, олімпіада з математики пройде на тиждень раніше, ніж більшість олімпіад з інших предметів. Це дасть змогу учням, які окрім математики мають шанс попасти також на олімпіаду з фізики, інформатики, хімії тощо мають таку змогу.

 

Тури відбору команди Києва на IV етап вибрані такі:

вівторок, 16 лютого, на 14.30;

неділя, 21 лютого, на 10.00;

неділя, 28 лютого, на 10.00.

Тури пройдуть в аудиторії 01 факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Бригада (в сенсі журі) перевірки робіт планує це зробити 21 лютого, тобто перевірити обидва тури в один день. Тому прошу учасників раніше вечора 21 лютого не чекати результатів першого туру.

Відповідно до цього, апеляції будуть проведені по вівторках, 23 лютого та 1 березня.

По завершенні другої апеляції на засіданні журі 1 березня буде підведений підсумок відбору. Тобто або повністю сформована команда, або задля цього буде призначений додатковий 4-й тур.

 

Внаслідок не дуже вдалого виступу команди Києва на останніх Всеукраїнських олімпіадах (IV етап) рейтинг команди Києва не дуже великий. Крім того не так багато було минулого року у Києва перших місць та додаткових місць за інтернет-олімпіаду. Саме тому в порівнянні з минулими роками ми не брали на відбір надто багато учасників, особливо з 11 класу. Більшості 11-класників вже треба думати про ЗНО та вступ до вишу. В інших паралелях все було трохи лояльніше, щоб учасники набули певного досвіду участі у таких змаганнях.

Загалом команда Києва має складатись з 14 учасників: 9 за другим рейтингом, 2 за перші місця на минулорічному IV етапі, 3 за інтернет-олімпіаду. Вже місце в команді собі забезпечили:

Тригуб Антон (ІМО, 1 місце минулорічного IV етапу та інтернет-олімпіада), 10 клас;

Скибицький Микита (відбір на ІМО та інтернет-олімпіада), 11 клас;

Пушкін Денис (інтернет-олімпіада), 11 клас;

Ківва Ярослав (відбір на ІМО), 11 клас.

Більш детально з правилами відбору на IV етап можна почитати тут на сайті. Тому я скажу лише про нюанси. Із обов’язкових місць в паралелях зайнятим є тільки 1 місце в 11 класі. Тому в команду потрапить точно ще 1 представник 11 класу та по 2 представника 8—10 класів. На 3 місця поза цим в рівній мірі претендують учасники з кожної паралелі.

 

В неділю 13 березня пройде 3-й, заключний бій Київського турніру математичних боїв, тому чекаємо на зустріч з учасниками цього змагання та журі.  

В неділю 21 лютого пройде окрім 2-го туру відбору на IV етап також міська олімпіада для учнів 4—6 класів.

На неділю 27 березня, поки що попередньо, запланована тематична олімпіада з комбінаторики.

Кінець березня – початок квітня – збори команди ІМО, яка буде скорегована за результатами останньої Всеукраїнської олімпіади.

 

Якщо про щось забув – нагадуйте, або я сам напишу, якщо будуть ще новини.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Zarina

  8 коментарів

  Матвій Оприлюднено16:44 - 13.02.2016

  Чи плануються IV тури олімпіад з фізики та інформатики в один час? Сподіваюсь, володієте цією інформацією. У будь-якому разі, завчасно дякую за відповідь.

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:11 - 13.02.2016

   Все, що знав – я написав. Чекаємо наказу. Можливо ще й тут може щось змінитись…

  Тарас Оприлюднено20:49 - 13.02.2016

  При вступі до ВНЗ за призове місце на IV етапі додають до конкурсного бала 6-10 додаткових балів, що в загальному немало, бо не всі учасники І-ІІІ етапів мали змогу ходити на підготовчі курси ВНЗ, та і то тільки в один ВНЗ на певні спеціальності. А за гроші за п/курси ВНЗ щедро додають по 10 балів, що ставить призерів ІІІ етапу в нерівні умови, бо нема і цих 10 балів , і часу на олімпіаду пішло море, і іншим предметам приділялось менше уваги. Тому для учнів 11 класу участь в IV етапі є найбільш необхідною, вкрай необхідною, щоб мати можливість завоювати призове місце, а це дуже ймовірно для учасників в команді Києва при біля 20 призових місць. Тому в подяку за роки праці необхідно в команду брати якнайбільш учнів 11 класу, а не переживати за майбутній рейтинг( та і в 11-у дуже багато сильних). І Антон міг би за 10-й виступати, а не займати місце, бо у відборі на міжнар. він і так буде.

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:10 - 13.02.2016

   Хтось може мені розтлумачити цей коментар? Я так зрозумів, що Антону не слід плутатись під ногами 11-класників, що 4-й етап олімпіади взагалі слід проводити тільки для 11-класників, бо найцінніше в олімпіадах додаткові 6-10 балів до ЗНО?

    Тарас Оприлюднено21:12 - 14.02.2016

    Та не заплутує цей коментар, бо реалії такі, що може і є ці додаткові бали найціннішими для багатьох учасників, в яких при вступі до ВНЗ бапи ЗНО з української мови чи іноземної не дуже великі, бо вони віддали все математиці, а далі не зможуть поступити там, де хочуть, наприклад, до Вас, адже ніхто їх позаконкурсом не візьме і забудуть всі. А вибраних небагато, на жаль. І ніхто категорично не говорить, щоб тільки команда була з 11-класників, а лише, щоб було розуміння цього питання в організаторів і інших учасників, а не тільки участь в процесі.

     Богдан Рубльов Оприлюднено23:23 - 14.02.2016

     Що таке розуміння цього питання, якого немає в організаторів і інших учасників?

   Олег Оприлюднено09:22 - 15.02.2016

   Трохи з іншого боку треба підходити. Ставити при вступі в ВНЗ (давати більше додаткових балів) вище тих, хто міг оплатити підготовчі курси, за призерів ІІІ та IV етапів, несправедливо. Є зміст переглянути цю норму. І я згоден з Тарасом в тому , що підготовка до олімпіад займає багато часу, впливає на успішність з інших предметів, а на виході це цінується меньше чим підготовчі курси.
   Але тут не правила проведення олімпіад треба змінювати, а правила вступу в ВНЗ.

  Ольга Оприлюднено10:00 - 15.02.2016

  Что планируют делать олимпиадники на факультете пана Рублева без знания английского на приличном уровне?
  Никаких проблем у тех, кто достойно выступает на олимпиадах, при поступлении в Шевченко нет. Большинство призеров учится в нескольких школах, для учеников которых у Шевченко есть короткие курсы, которые не займут много времени, но дадут желаемые 10 балов. А на всеукраинку должны ехать лучшие. Это не приз, а следующий этап соревнования. А 11-ти классники наоборот должны сильно подумать о шансах на призовое место. Так как подготовка к ней действительно займет кучу времени, а в результате может быть пшик. И что?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.