brand

Підсумки «Математичний занзібару», Усна командна олімпіада та інші питання

Підсумки «Математичний занзібару», Усна командна олімпіада та інші питання

Підсумки «Математичний занзібару»
13 вересня 2015 року

Загалом у математичному занзібарі взяли участь 123 команди – у наймолодшій лізі 39 команди, у молодшій – 32 команд, у середній – 25 команд і у старшій лізі змагалися 27 команди. Тут ми наводимо результати по лігах, а також умови та розв’язання завдань. У них виправлені неточності (помилки), які були під час змагання, але ми намагалися зробити так, щоб вони не вплинули на остаточний розподіл місць.

Результати – молодша ліга;
Результати – наймолодша ліга;
Результати – середня ліга;
Результати – старша ліга.

27 вересня буде розпочата основна частина 12-го Київського турніру математичних боїв, ми плануємо проведення усної командної олімпіади. Скоро повідомлення про цей захід та реєстрація на нього з’явиться на сайті. А зараз ділиться враженнями про проведений «Занзібар», висловлюйте свої побажання та зауваження.

 Усна командна олімпіада

Усна командна олімпіада, за результатами якої будуть визначені групи боїв Київського турніру, пройде на математичних факультетах КНУ ім. Тараса Шевченка у неділю 27 вересня 2015 року. Час початку та термін її тривалості однаковий по усіх лігах – з 10.00 по 13.00. Детальніше з правилами та принципами її проведення можна ознайомитись у нас на сайті.

За результатами цієї олімпіади будуть сформовані з усіх бажаючих взяти участь в турнірі команд групи по 4 команди у кожній. Таким чином з команд, що покажуть останні результати на усній олімпіаді можуть бути сформовані декілька збірних, щоб кількість команд у кожній лізі була кратна 4. Тоді весь турнір триватиме 3 тури (по 1 туру на місяць) і скрізь на останньому бої будуть визначені переможці. Реєстрація на усну командну олімпіаду триватиме

до 21.00 середи 23 вересня 2015 року.

НАГОЛОШУЮ, що у кожної команди повинен бути дорослий відповідальний, вчитель, керівник гуртка, хтось з батьків тощо. В разі відсутності такої контактної особи (що мало місце у деяких команд на Занзібарі) команда не буде зареєстрована для участі. Так само нагадую, що з минулого року діє таке правило. Команди усіх ліг, окрім старшої, повинні приводити на заходи спостерігача від свої команди (знову таки – доросла людина, зазвичай, батько когось з учасників). Без наявності спостерігача команда не отримає завдання. Минулого року траплялися такі випадки, що команда розпочинала готуватися до олімпіади чи бою пізніше за супротивників внаслідок запізнення свого спостерігача.

 Про роль спостерігачів

 Завдання спостерігачів знаходитись протягом підготовки до заходу в призначеній аудиторії, зазвичай це буде команда-супротивник для команди спостерігача. Його завдання полягає в тому, щоб слідкувати за дотриманням правил проведення змагань та норм поведінки командою, що працює в цій аудиторії. Вони дуже прості:

 • не можна користуватись літературою, оргтехнікою, побілками та Інтернетом;
 • не можна без потреби гуляти коридорами;
 • за потребою (задати запитання, в туалет, тощо) можуть виходити з аудиторії не більше двох учасників одночасно;
 • поза своєї аудиторії не можна ні з ким спілкуватись, окрім членів журі;
 • поведінка учнів в аудиторії підготовки може бути вільною, але без руйнування майна університету.

Але також наголосимо, що сам спостерігач повинен дотримуватись правил чесної поведінки та не має права розповсюджувати будь-яку інформацію стосовно «успіхів» дорученої йому команди при підготовці до заходу. Це правило діє до завершення заходу. Так само спостерігач відповідає за те, щоб по завершенню заходу в аудиторії не була зламані  столи та стільці та не залишилися гори неприбраного сміття. Якщо учні – учасники заходу – не будуть адекватно реагувати на слушні зауваження спостерігача, він повинен звернутись до журі. Журі може прийняти будь-яке рішення щодо подальшої участі команди в заході, аж до відсторонення.

Засади командної олімпіади

Кожна команда повинна складатися не менше ніж з 5 та більше ніж з 12 учнів, порушення щодо кількості учасників в жоден бік не припустимі. Командам буде дано 8 задач для розв’язання протягом 3 годин. Здавати задачі членам журі можна не раніше 10.30 і не пізніше 12.45. Після цього терміну команда дописує письмово рівно 1 задачу, за яку ще не був виставлений повний бал.

Інформація для членів журі

Згідно з регламентом проведення усної командної олімпіади кількість членів журі не потрібно бути таким великим, як на математичних боях. Тому старші по кожній лізі будуть самі визначатись, скільки та кого саме з членів журі варто запросити на командну олімпіаду для ефективної роботи журі (відсутність черг при здавання завдань учасниками, рівномірне завантаження роботою усіх членів журі тощо). Якщо когось з членів журі не запросили персонально щодо участі в заході, а він/вона має нестримне бажання взяти участь у заході, то ми вас чекаємо, але слід попередити старшого по лізі про вашу присутність. Старші по лігах майже ті ж самі, що й на Занзібарі з однією заміною.

Наймолодша ліга (7 класи) – Сорока Євгенія (4к), Рожкова Аліна (3к).
Молодша ліга (8 класи) –  Кравченко Юлія (4к), Мазуркевич Катерина (2к).
Середня ліга (9 класи) – Ткаченко Ольга (3к), Опрішко Ірина (2к).
Старша ліга (10-11 класи) –  Альохіна Анастасія (1к), Кучеренко Анастасія (1к).

 Інша цікава інформація

Перший бій Київського турніру заплановано на неділю 11 жовтня 2015 року. Так само на цей день ми плануємо провести «Математичний Занзібар» для учнів 4—6 класів. Нагадую, що ближче до осінніх канікул у нас заплановані відбір на міжнародні математичні олімпіади. А також Всеукраїнський турнір математичних боїв. Тому вчителі повинні на нараді, що відбудеться 27 вересня о 13.30 (одразу по оприлюдненні результатів усної командної олімпіади) вже мати певні відповіді на питання стосовно участі в цих заходах. Більш детально про все це написано на нашому сайті раніше.

Крім того, на день вчителя (неділя, 4 жовтня) ми хочемо спробувати провести першу предметну (тематичну) олімпіаду з 4-х запланованих на рік. Вона буде проходити у різних містах України, що зголосяться провести її одночасно з нами. Якщо ми відчуємо підтримку цієї ідеї, то вона буде реалізована, якщо ні – то не варто витрачати зусилля журі, організаторів та учасників. Отож висловлюйтесь стосовно цієї ідеї, не будьте байдужими. Тема олімпіади – «Теорія чисел», вона (як і усі наступні, якщо ми їх таки розпочнемо проводити) буде проведена у трьох паралелях – 9—11 класи. Якщо ми почуємо зацікавленість у киян та юних математиків з інших регіонів, то більш детально розкажемо як саме вона буде проходити. Інакше, можливо вона просто пройде тільки в Києві (або взагалі не відбудеться).

Alisa

  4 коментарі

  Михайло Оприлюднено19:05 - 14.09.2015

  Вельмишановне журі, перегляньте, будь ласка, 16 задачу команди “Лідер” кап. Жур наймолодшої ліги. (якщо можна)
  У відповіді вказано малюнок, ідентичний тому, що у відповідях на сайті (правильні точки виділені більш жирнішим шрифтом, деякі точки намальовані помилково, (на дуже малому папірці точний малюнок відобразити було складно)).

  Андрій Оприлюднено18:42 - 15.09.2015

  Доброго вечора. Прохання в мене аналогічне. У команди ліцею “НЗ” (наймолодша ліга, капітан Абдулаєв) у 16 задачі так само вказаний малюнок ідентичний малюнку у відповідях, але задачу незараховано. Дійсно, дуже складно на таких маленьких папірцях втулити подібний рисунок.

  Євгенія Сорока Оприлюднено09:30 - 16.09.2015

  Дякую вам за звернення!
  Дійсно, обидва розв’язки правильні, зарахували обом командам. Оновлені результати опубліковано.

  Михайло Оприлюднено20:42 - 16.09.2015

  Дякую.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.