brand

Відбір школярів на Міжнародні математичні олімпіади та 9-й Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка

Відбір школярів на Міжнародні математичні олімпіади та 9-й Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка

УФМЛ КНУ ім. Тараса Шевченка
25 жовтня (неділя) – 07 листопада (субота)

Відбір школярів на Міжнародні математичні олімпіади

Загальні міркування

Цього року ми вже сміливо можемо сказати, що проводимо традиційний осінній відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади. Але цього року формат відбору буде суттєво оновлений. Він буде проходити у двох вікових групах.

Старша група – «ММО» – вже традиційно буде орієнтована на підготовку майбутньої команди до 57-ї Міжнародної математичної олімпіади (ІМО), яка відбудеться в Гонконгу у липні 2016 року. У цю групу будуть відібрані 10-12 учнів без урахування класу навчання. З ними будемо проводити підготовку протягом року із запрошенням українських та іноземних лекторів на базі УФМЛ. Крім того 6 кращих з цієї групи приймуть участь в Румунському мастерзі (RMM), а 4 кращі дівчини (якщо у відібраній групі буде саме 4) приймуть участь у Європейській олімпіаді серед дівчат (EGMO). На жаль, поки що інші міжнародні змагання (Балканська, Китайська олімпіади тощо) погано вписуються в графік наших офіційних заходів. Але можливо щось зміниться у світі математичних олімпіад і нам вдасться додати участь наших учасників у нових престижних заходах.

Група резерву – «Junior» – буде спиратися на учнів 9-10 класів, але цілком імовірна поява там також найперспективніших учнів і менших класів. У цю групу будуть відібрані 15-20 учнів. З цією групою також будемо проводити підготовку протягом року (напевно з меншою інтенсивністю, у порівнянні зі старшою) із запрошенням українських та іноземних лекторів. Ця підготовка імовірно буде проходити на базі Харківського фізико-математичного ліцею № 27. З цієї групи будуть добиратися дівчата для участі в EGMO. Крім того ми будемо намагатися знайти престижні міжнародні змагання у форматі «джуніор» для набуття потрібного досвіду членам групи резерву.

Формат відбору

Відбір буде проходити у 4 тури, у кожному турі учасникам кожної групи будуть запропоновані 4 задачі на 4,5 години. Очевидно, що учні 11 класів мають писати усі 4 тури за текстами групи «ММО». Що стосується учнів інших паралелей, то вони можуть перші 2 тури написати або за текстами групи «ММО», за текстами групи «Junior». По завершенні цих двох турів треба зробити висновки, виходячи з результатів за цих два тури. Якщо учень 10 (9 чи навіть 8) класу по завершенню перших двох турів бачить, що він суттєво відстав від лідерів і майже не має шансів на потрапляння в групу «ММО», то він/вона може 3-4 тури написати за текстами групи «Junior». Аналогічно, якщо учень 10, 9 чи 8 класу, показав видатний результат у перших двох турах за текстами групи «Junior», то він може спробувати 3-4 тури написати за текстами груми «ММО». У будь-якому випадку з якою саме групою писати тури будуть вирішувати самі учасники відбору. Остаточні підсумки буде підводити журі по завершенню усіх 4-х турів відбору з урахуванням усіх нюансів.

До відбору запрошуються усі призери IV етапу Всеукраїнських олімпіад з математики будь-яких років. Оскільки учні, що зараз навчатимуться у 8 класі, не мали змогу прийняти участь у IV етапі Всеукраїнській олімпіаді (за окремими виключеннями), то треба, щоб учні 8-9 класів реально оцінили свої шанси і самі вирішували щодо участі у відборі. Але безумовним повинно бути високе місце на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.

2 роки тому у відборі брали участь 45 учнів, минулого року – 30. Зрозуміло, що цього року повинно відбутися суттєве збільшення кількості учасників. Але на базі УФМЛ неможливо зібрати необмежену кількість учасників. Тому журі буде вирішувати долю кожної заявки. Якщо ми будемо бачити, що немає жодних підстав у учня приймати участь в такому заході, то йому буде одразу відмовлено. Якщо кількість тих, кому немає підстав відмовити щодо участі у відборі, виявиться завеликою, то частині (з найбільш вагомими досягненнями в математичних олімпіадах минулого року) буде місце в гуртожитку УФМЛ. Іншим доведеться займатися своїм поселенням у Києві на час відбору самостійно.

Відбір проводиться за рахунок відряджуючих сторін. Тобто, освітні установи, навчальні заклади або самі учасники повинні сплатити своє проживання та харчування протягом відбору, а також, можливо, невеликі витрати на роботу журі. Точці ціни витрат цього року ми наведемо ближче до часу проведення відбору. Вони можуть зменшитись при наявності спонсорської допомоги.

Орієнтований розклад по днях проведення відбору:

25 жовтня (неділя) – день заїзду, установча нарада.
26 жовтня (понеділок) – 1 тур відбору.
27 жовтня (вівторок) – 2 тур відбору.
28 жовтня (середа) – апеляція 1-2 турів відбору.
29 жовтня (четвер) – 3 тур відбору.
30 жовтня (п’ятниця) – 4 тур відбору.
31 жовтня (субота) – апеляція 3-4 турів відбору, підведення підсумків.

9-й Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка

Перше інформаційне повідомлення

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Благодійний фонд підтримки математичних олімпіад в Україні «Афіна»
Києво–Печерський ліцей № 171 «Лідер»

На виконання Програми роботи з обдарованою молоддю Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» та благодійний фонд «Афіна» планують провести «Восьмий Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка І.І.» для юних математиків України 7–11 класів.
Строки проведення турніру з 31 жовтня по 7 листопада 2015 року.
Турнір має на меті наступні завдання:
• залучення юних математиків до творчого змагання;
• підготовка юних українських математиків до всеукраїнських олімпіад усіх рівнів;
• сприяння встановленню професійних і дружніх контактів учнів учасників турніру викладачами, науковцями, найкращими студентами і аспірантами Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
Організатором і координатором турніру є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за підтримки освітніх установ міста Києва. Змагання планується проводити у трьох вікових групах: молодша ліга (учні 8 та молодших класів), середня ліга (учні 9 класу) та старша ліга (учні 10–11 класів). У програмі турніру заплановані командна олімпіада, 4 тури математичних боїв та усна особиста олімпіада.
Завдання до Турніру готує кваліфіковане журі, яке не один рік тренує учасників команди України до Міжнародних математичних олімпіад. Турнір проводиться в рамках осінніх настановних зборів, до участі у Турнірі ми запрошуємо призерів Всеукраїнської олімпіади з математики, учнів провідних математичних навчальних закладів України, а також усіх бажаючих, за умови, що кількість учасників буде в межах розумного.
Участь у турнірі будуть брати команди у складі 6 учнів у кожній лізі. З окремих школярів, які бажають брати участь у турнірі, у той час, коли їх школа чи регіон не можуть (або не воліють) відрядити повну команду у складі 6 учнів, будуть сформовані збірні команди для повноцінної участі у змаганнях. Щоб зареєструвати команду чи індивідуальних учасників треба заповнити відповідну форму на цьому сайті до 15 жовтня 2015 року, а також бажано завчасно повідомити про свою участь голові журі Рубльову Богдану Владиславовичу електронною поштою чи телефоном (контактні дані вказані наприкінці повідомлення). Заявку на участь можуть подавати викладачі шкіл та вишів, керівники гуртків та факультативів, батьки та самі школярі. Кожна заявка буде розглянута, та щодо неї буде винесено відповідну ухвалу.
Турнір проводиться на засадах самофінансування. Кожен учасник та керівник команди буде сплачувати оргвнесок, розмір якого буде наголошений пізніше. Ця сума буде містити витрати на проживання, харчування учасників турніру та керівників команд, на організацію і проведення турніру.

Контакти Рубльова Б.В.: тел: 0683892107, 0505613964 та ел. пошта: rublyov@i.ua

Орієнтований розклад по днях
9-го Всеукраїнського турніру

31 жовтня (субота) – заїзд, відкриття турніру, математичний занзібар.
01 листопада (неділя) – командна олімпіада.
02 листопада (понеділок) – 1 тур математичних боїв.
03 листопада (вівторок) – 2 тур математичних боїв.
04 листопада (середа) – усна особиста олімпіада УФМЛ.
05 листопада (четвер) – 3 тур математичних боїв.
06 листопада (п’ятниця) – 4 тур математичних боїв.
07 листопада (субота) – закриття турніру, роз’їзд по домівках.
Ми будемо намагатись притримуватись наведеного терміну щодо проведення запланованих заходів, тому їх так заздалегідь і наводимо, щоб усі бажаючи встигли завчасно підготуватися для участі в них. Але ми усі розуміємо в якій складній внутрішній та зовнішній ситуації знаходиться наша Батьківщина, тому можливі певні корегування наших планів. Про це ми одразу будемо вас інформувати. Слідкуйте за нашими повідомленнями на олімпіадному сайті та у фейсбуці.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Александра

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.