brand

Про проблеми з поїздкою на ІМО-2015 та плани на найближчу осінь

Про проблеми з поїздкою на ІМО-2015 та плани на найближчу осінь

Про проблеми з поїздкою на ІМО

У жовтні 2014 року були відібрані 11 учнів 9-11 класів, яких ми протягом навчального року готували до участі від України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО). Безумовно основна підготовка відбувалася за їхнім місцем навчання з їх вчителями та тренерами. У доповнення до цього ми провели низку заходів для усієї цієї групи в цілому. Це й збори в Києві із запрошеними лекторами, а також участь в Румунському мастерзі та Європейській олімпіаді серед дівчат.

В додаток до цього у нас до усіх існуючих благодійників з’явився потужний спонсор – компанія «Київстар» – яка має бажання та можливість всіляко допомогти нашим «міжнародним проектам». Нагадаю, що ми усі наші змагання умовно поділяємо на декілька типів – міжнародні, всеукраїнські, київські та молодших класів. Для кожного з них погрібна та чи інша підтримка, але очевидно, що найбільш витратними є саме міжнародні заходи – участь та підготовка до них. Хочу щиро подякувати цій компанії особливо за те, що участь спостерігачів від України цього року, стала можливою завдяки їх допомозі.

Зараз ми завершуємо підготовку до ІМО наших учасників і паралельно вирішуємо організаційні питання. От тут нас спіткала несподіванка. Задля найкращого виступу в самій олімпіаді ми планували як і 2 останні роки привезти учасників за 2-3 дні до початку олімпіади. Це дає змогу нашим учням нормально акліматизуватись на новому місці – звикнути до часового поясу, до клімату, погоди тощо. Досвід останніх років показав слушність цього підходу. Наприклад, можна згадати один з найгірших виступів команди у Казахстані в 2010 році. Наші учасники прибули до Астани на вечір перед днем відкриття, наступного дня було відкриття, довгі переїзди до місця проживання. Далі вже були два тури змагань. На першому турі усі наші учасники були надзвичайно втомленими, а деякі просто заснули на певний час протягом олімпіади.

Так от, компанія «Київстар» зрозуміла важливість акліматизації та вирішила допомогти з перебуванням у Таїланді на ці дні, узявши усі додаткові витрати, що пов’язані з зайвими 2-3 днями перебування, на себе. Тобто на державу ніякого додаткового фінансового тягаря не припадає. Але тут ми зіштовхнулися з правилами (чи інструкціями, я не дуже розуміюсь на таких питаннях), що якщо прибуття на олімпіаду призначене на 8 червня, то нам не можуть придбати квитки на інший термін. Виходу з ситуації не видно. Я просто не знаю, хто може взяти на себе відповідальність за такий крок, щоб дати дозвіл на придбання запланованих квитків. Якщо хтось владнає цей казус, то це буде чудово. Інакше просто весь рік напруженої роботи може змарнувати банальна втома дітей після важкого перельоту та зміни часового поясу…

Дуже хотілося б, щоб все вирішилося позитивно для нашої команди. По-перше, останні два роки ми саме так і вирушали на ІМО і ніяких проблем не виникало, по-друге, довга дорога до Таїланду більш безпечна для дітей, коли за ними доглядають більше дорослих, а ми планували, щоб усі команда – 6 дітей та 5 дорослих разом діставалися на ІМО.

Про літню математичну школу

Нагадаю, що завершилася реєстрація в літню Всеукраїнську математичну школу. Вона пройде для учнів 5—11 класів з усієї України з 15 по 28 серпня 2015 року на базі Українського фізико-математичного ліцею (УФМЛ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Незабаром будуть наведені усі списки учасників по паралелях, програма роботи тощо. Нагадаю, що вартість участі в ній буде мінімальною і не перевищуватиме собівартості на проживання та харчування.

Тепер нам треба перепитати усіх наших потенційних викладачів у цій літній школі, хто і на який термін може допомогти. Це можуть бути участь усі 2 тижні, а може від 2-3 днів в залежності від бажання та можливості кожного бажаючого. Після цього ми маємо скласти більш точну програму участі кожного, тематику, розподіл по класах тощо. Так само нас цікавить участь в літній школі в якості викладачів чи вихователів вчителів, батьків, студентів з інших регіонів України, особливо, якщо ви все одно планували привезти дитину та жити десь поруч. Більш детально про це напишемо згодом, але бажано мати зворотній зв’язок та інформацію про ваші плани.

Основні дати наступних заходів восени

Загалом наступний рік ми плануємо провести за схожим сценарієм з попереднім роком з однією невеличкою (а можливо й значною) зміною.

13 вересня 2015 (неділя)
Математичний занзібар (Київський турнір), 7–11 класи

27 вересня 2014 (неділя)
Усна командна олімпіада (Київський турнір), 7–11 класи

11 жовтня 2014 (неділя)
Математична занзібар для учнів 4–6 класів

11 жовтня 2014 (неділя)
1 тур математичних боїв (Київський турнір), 7–11 класи

Тиждень до осінніх канікул
Відбір команди України на міжнародні математичні олімпіади

Осінні канікули
9-й Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка

До особливостей цього року в порівнянні з попереднім слід відмітити таке.

Щоб заощадити одну неділю для наших вчителів, які зазвичай приходять як на змагання 7-11 класів, так і 4-6, ми можемо провести в один день перший тур математичних боїв Київського турніру так і математичний занзібар. Для його проведення, на відміну від каруселі, достатньо дуже невелику кількість членів журі.

Відбір команди на міжнародні математичні олімпіади ми будемо намагатися проводити одночасно по двох паралелях – паралель «підготовки до ІМО» та паралель «резерву ІМО». Завдання будуть готуватися двох рівнів. Більш детально ми про це розкажемо восени, але наслідком цього відбору буде формування двох складів – 10-12 учнів підготовки до ІМО, а також 15-20 учнів резерву ІМО. Після цього ми плануємо проводити збори обох груп незалежно одна від іншої. Перспектива групи резерву в тому, що при наявності додаткових коштів, для них будуть на збори запрошуватись закордонні лектори, а також можлива участь у змаганнях «джуніор».

Ці дати я тут наводжу задля того, щоб усі навчальні заклади могли спланувати свої заходи (математичні, туристичні, спортивні тощо) і провести їх так, щоб усі бажаючі прийняли участь і в наших заходах, і у своїх власних.

Слава Україні!

Alisa

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.