brand

Виступ команди України на RMM2015

Виступ команди України на RMM2015

Після дворічної перерви в м. Бухарест (Румунія) знову відбувся міжнародний турнір Romanian Master in Mathematics. Захід проходив з 25 лютого до 1 березня. Це престижне міжнародне змагання, запрошення на яке отримують лише найсильніші країни, що з року в рік показують високі результати на Міжнародній Олімпіаді (ІМО). Змагання традиційно проводиться у форматі ІМО – у двох турах пропонується по 3 задачі, на розв’язання яких відводиться по 4,5 години. Проте рівень завдань є набагато важчим у порівнянні з Міжнародною Олімпіадою. Україна вже вчетверте була запрошена для участі в цьому турнірі.

Цього року Україну представляло 6 учнів, які показали найкращі результати на осінніх відборах:

  1. Альохіна Анастасія (Київ, ліцей «Лідер», 11 клас)
  2. Дубова Софія (Харків, ліцей №27, 11 клас)
  3. Смірнов Денис (Харків, ліцей №27, 11 клас)
  4. Тригуб Антон (Київ, гімназія «Академія», 9 клас)
  5. Хотяїнцева Наталія (Київ, ліцей «Лідер», 11 клас)
  6. Яковлев Іван (Київ, ліцей «Лідер», 11 клас)

image001 Виступ команди України на RMM2015

Керівниками команди були студенти механіко-математичного факультету Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка Руденко Олександр і Хілько Данило.

Цього року на олімпіаді було запропоновано дві порівняно прості, як для рівня RMM, задачі – номер 1 та 4, три дуже складні – задачі номер 2, 3 та 6, і лише одна задача середньої складності – номер 5. Всі три складні задачі мали комбінаторний характер, що не є найсильнішою темою наших учасників. В той же час, наприклад, геометрія – традиційно сильна тема української команди – була представлена лише однією задачею, яка стояла на найпростішій позиції (задача номер 4). Цей очевидний дисбаланс у рівнях та тематиці так і не був подоланий спільними зусиллями лідерів команд та організаторів олімпіади. Це не завжди давало можливість учасниками нашої команди проявити свій математичний багаж повною мірою. Але в цьому був і позитивний момент – таким чином наші герої змогли відтренувати свої слабкі сторони.

Наведемо результати виступу українських учасників:

Учасник123456СумаНагорода
Тригуб Антон75277028Срібло
Хотяїнцева Наталія75077127Срібло
Смірнов Денис72277025Бронза
Альохіна Анастасія72077023Бронза
Дубова Софія71077022Бронза
Яковлев Іван70272018Відзнака

 

В командному заліку Україна посіла шосте місце, відставши від п’ятого місця лише на 4 бали. Цього року нас випередили лише математики Росії, Сполучених Штатів Америки, Китаю, Великою Британії та Угорщини.

Всі українські учасники мали високий рівень: ми здобули 5 медалей, в той час як найближчі суперники значно менше: Велика Британія – 3 медалі, Італія та Франція, яких ми цьогоріч обійшли, – по 2 медалі.

Слід зазначити таку приємну особливість – серед усіх команд тільки у нашому складі було аж троє дівчат(!), та ще й всі з медалями! А також між іншим, наша команда була єдина, в якої було аж вісім вишиванок 🙂

image003 Виступ команди України на RMM2015

Повні результати можна переглянути на сайті олімпіади.

Оскільки у наших учасників були не тільки повні рішення, але й багато часткових просувань, координація (апелювання) задач була складною та потребувала багато навичок і досвіду від керівників команди. Зауважимо, що сумарно ми отримали 15 балів по задачі номер 2, хоча жоден з учасників не розв’язав її в повному обсязі. Крім того, відстояний один бал в задачі номер 6 для Хотяїнцевої став срібним, бали в задачі номер 2 у Альохіної та Дубової, виставлені за корисні просування, стали бронзовими.

Наш наймолодший учасник, Антон Тригуб, після турів був впевнений лише в двох своїх повністю доведених задачах. Після ретельної перевірки його роботи, лідери нашої команди (Олександр та Данило) змогли виявити велику кількість ідей та часткових просувань у Антона в другій та п’ятій задачах, та відстояти їх, згідно критеріїв оцінювання, на 5 та 7 балів відповідно!

Все це ще раз підкреслює надзвичайну уважність та наполегливість керівників команди Руденка Олександра та Хілька Данила як безпосередньо під час координації, так і під час перевірки робіт. Крім того, вони весь час забезпечували всіх членів команди турботою та гарним настроєм 🙂

На протязі всього турніру наші учасники та їх керівники постійно активно спілкувалися з усіма іншими командами, отримуючи нових друзів та дорогоцінний досвід, що, безперечно, вкрай позитивно впливає на український математичний рух.

Регулярне запрошення команди нашої країни на Romanian Master in Mathematics вже само по собі є підтвердженням визнання високого математичного рівня України у світі. В цьому році наші школярі показали більш ніж достойний результат, проявивши виключні математичні навички, стійкість, наполегливість, та змогли підняти цю планку ще вище.

Ця олімпіада корисна не тільки як змагання, але й, можливо навіть в більшій мірі, як тренування наших кращих школярів для майбутніх олімпіад, найближча з яких – Міжнародна Математична Олімпіада (IMO).

І головне. Хочемо подякувати за фінансову підтримку наших олімпійців президентському фонду Л. Д. Кучми «Україна», а також іншим небайдужим фірмам та громадянам. Саме завдяки цій вчасній та щирій допомозі участь нашої команди на RMM стала можливою і такою результативною.

image005 Виступ команди України на RMM2015

Alisa

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.