brand

Відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади

Відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади

Минулого року подібний захід було проведено вперше. Він не мав офіційного статуту, але усі небайдужі люди розуміли важливість його започаткування. Це й можливість відбору на престижні міжнародні змагання, на які запрошують представників України (RMM, EGMO тощо), а також можливість повноцінної підготовки протягом року (а учнів молодших класів протягом не одного року) майбутніх учасників ІМО. За рік ми набули певного досвіду в цій роботі, зрозуміли певні недоліки і спробуємо зробити його ще більш змістовним. Про все це у цьому повідомленні.

Ми вже підготували низку документів, щоб надати цьому відбору статуту офіційного, щоб на ІМО попадали справді найкращі наші математики, які зарекомендували себе протягом тривалого терміну, а не просто показали вдалий результат на короткоплинному відборі на ІМО у травні. На жаль, це процес не такий швидкий. Для цього відбору треба затвердити „Положення про відбір”, а також внести невеликі правки до чинного „Положення про олімпіади. Документи вже розроблені, далі вони повинні пройти шлях затвердження та узгодження в ІІТЗО, МОН та Мінюсті. Але все одно це треба робити, можливо певні наслідки будуть вже й цього року.

А поки що будемо притримуватись принципів, які там закладені та апробовані минулого року. До цього відбору запрошуються усі призери IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики. Незалежно від року, коли вони стали призерами та класу, за який вони досягли цього успіху. Єдине, що очевидне – ви повинні ще бути учнем середнього навчального закладу, а не студентом виші чи приватним підприємцем тощо. Оскільки завдання будуть однаковими для усіх, то з досвіду минулого року, навіть дуже сильні учні 9 класу (не кажучи про 8-й) мають мало шансів стати їх переможцем. Тому можливо не варто масово брати в них участь учням цих класів, щоб зайве не витрачати ні кошти, ні час, ні енергію. Але ніяких заборон від організаторів не буде.

Відбір проводиться за рахунок відряджуючих сторін. Тобто, освітні установи, навчальні заклади або самі учасники повинні сплатити своє проживання та харчування протягом відбору. Точні ціни витрат цього року ми наведемо пізніше, минулого року вони складали 60 гривень за проживання та 60 гривень за харчування на добу.

Відбір буде проведений на базі УФМЛ Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 25 по 31 жовтня 2014 року. Більш ранній у порівнянні з минулим роком термін відбору пов’язаний з непередбачуваністю погоди та опалювального сезону, а також з канікулами в УФМЛ. Крім того це дасть змогу на місяць раніше розпочати підготовку відібраної команди.

Якщо ви задовольняєте вимоги щодо участі у відборі (тобто є призером IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики) та вирішили взяти участь в ньому, ви повинні заповнити відповідну заявку на цьому сайті до 15 жовтня 2014 року. Оплату організаційного внеску можна вносити безпосередньо готівкою в місцях проживання, або до 15 жовтня 2014 року перерахувати безготівково на рахунок „Благодійного фонду „Афіна”. Реквізити Благодійного фонду „Афіна”:

Благодійна організація «Благодійний Фонд «Афіна»
04071, вул. Ярославська, 4б
Рахунок № 26001000028862 ПАТ “УКРСОЦБАНК
МФО 300023 код ЄДРПОУ 36138219

Якщо оплата здійснюється безготівково, ви повинні мати копію відповідного платіжного доручення з відміткою банку про перерахування грошей.

По завершенню відбору буде відібрана команда від 8 до 12 учасників, які показали найкращі результати та журі вважає їх кандидатами на поїздку на ІМО вже цього року (минулого року їх виявилось за рішенням журі 10). Далі з ними буде тривати підготовка як шляхом розв’язання задавальників, що підготують українські фахівці, так і участь у низці короткочасних зборів. На ці збори будуть регулярно запрошуватись іноземні фахівці.

Шестеро учасників, які покажуть кращий результат на відборі, будуть представляти Україну на RMM–2015 (з 25 лютого по 1 березня 2015 року), а чотири найкращі дівчини – на EGMO–2015 (з 14 по 20 квітня 2015 року). При наявності можливості потренувати усіх відібраних учасників на інших міжнародних змаганнях (національні олімпіади Білорусі, Болгарії тощо) ми будемо намагатися це зробити.

Alisa

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.