brand

Правила проведення усної командної олімпіади

Правила проведення усної командної олімпіади

Завантажити правила проведення усної командної олімпіади

Усна командна олімпіада передбачає участь команд, що мають у своєму складі від 5 до 12 учасників. Кожній команді надається окрема аудиторія для роботи, усім командам однієї ліги умови завдань видають водночас. Мета команди — шляхом розв’язання задач набрати якомога більшу кількість балів.

Учасники кожної команди мають 3 години на розв’язування 8 задач (при потребі ці параметри можуть змінюватись в залежності від ситуації у бік збільшення чи зменшення кількості задач чи часу на їх розв’язання). Будь-коли протягом цього часу, окрім перших та останніх 15 хвилин, кожна команда може відрядити будь-якого свого представника розповідати розв’язання довільної ще не розв’язаної цією командою задачі. При цьому в аудиторії можуть бути присутніми декілька різних представників від даної команди, за умови, що кожен з них розповідає іншу задачу.

Кількість спроб розповісти розв’язок певної задачі обмежено трьома. Якщо правильний розв’язок буде розказано під час першої спроби, команда отримує 7 балів; якщо правильний розв’язок розказано під час другої спроби, команда одержує 6 балів. Якщо ж під час першої або другої спроби учасник, розповідаючи розв’язання, припустився суттєвої помилки або його розв’язок має суттєвий недолік, команді очок не зараховують — але вона може спробувати розповісти розв’язання даної задачі ще (відповідно) двічі або один раз.

Під час третьої спроби бездоганне розв’язання принесе команді вже тільки 5 балів. Якщо в цьому розв’язанні наявні помилки, журі може поставити за нього будь-яку кількість балів від 0 (розв’язання фактично нема) до 5 (помилки несуттєві).

Всі рішення стосовно оцінювання розв’язку ухвалюють члени журі, що його слухали: самостійно або порадившись з іншими членами. Журі зобов’язане одразу (на місці) повідомити представнику команди, що розповідав розв’язок, виставлену оцінку в разі, якщо це перша або друга спроба команди для даної задачі (оцінка, таким чином, — нуль або максимальний бал); журі може не повідомляти оцінки, якщо це третя спроба команди.

Протягом останніх 15 хвилин команди вже не мають змоги посилати своїх представників для озвучування розв’язків, але ще можуть розв’язувати задачі: по закінченні тригодинного терміну кожна команда має право здати членам журі письмовий розв’язок однієї (й лише однієї) нерозв’язаної задачі, для якої команда ще не використала трьох спроб. Максимальна оцінка за письмовий розв’язок оцінюється відповідно до кількості спроб, які вже використала команда для даної задачі (тобто, вона може дорівнювати 7, 6 або 5 балам). Якщо в розв’язку є помилки, журі виставляє команді не повний бал, а лише відповідну частину від нього.

Виставлений членами журі бал є остаточним. Апеляція на цьому заході не передбачена. Зокрема, команда не може апелювати бал, що вона отримала за оформлений письмово розв’язок. За потреби, однак, журі може під час перевірки письмового розв’язку звернутися до представників команди з метою отримання потрібних роз’яснень.

Результат команди визначається сумою балів, які вона набрала за кожну із задач.

Alisa

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.