brand

Попередні підсумки олімпіадного року

Попередні підсумки олімпіадного року

Потроху завершується черговий навчальний рік, а з ним завершуються і наші олімпіадні змагання. Серед тих, що залишилися нагадаємо про такі.

Київські заходи – олімпіади та іспити то більшості навчальних закладів Києва. Для більшої узгодженості та координації при їх проведенні пропонуємо навести на сайтах дату, місце та час їх проведення.

Міжнародні заходи – виступ команди дівчат України на 3-й Європейській олімпіаді з математики серед дівчат – Альохіна Анастасія, Дубова Софія, Кучеренко Анастасія та Хотяїнцева Наталія (10–16 квітня, Туреччина, Анталія).
–       фестиваль ліцею „Лідер” (перша половина травня).
–       виступ команди України на ІМО (3–13 липня, ПАР, Кейптаун).

Всеукраїнські заходи – відбір на ІМО (12–18 травня, УФМЛ), тренувальні збори команди та її найближчого резерву напередодні ІМО (7–27 червня, УФМЛ).

 

Якщо є певні уточнення та доповнення, то пишіть сюди, щоб про це дізналися усі зацікавлені сторони. Так само ми радо наведемо ті матеріали, які ви захочете тут розмістити – умови та розв’язання завдань, результати, фото тощо.

Стосовно попередніх підсумків цього року

Спочатку про недоліки. Зірвалася участь наших учасників одразу в трьох міжнародних заходах – Романіан Мастерз (був відмінений організаторами), всеросійська олімпіада (внаслідок агресії Путіна ми відмовилися від підтримки цього заходу) та Балканіада (термін її проведення 2–7 травня виявився дуже близьким до дати проведення відбору на ІМО, більшість учасників, що потрапили на відбір – відмовились від участі, а везти другий склад та ще й на досить коштовний захід ми відмовилися).

Так само прикро було те, що деякі наші заходи співпадали за часом з іншими заходами, які проводили інші організатори. В деяких випадках компроміс був знайдений (проведення додаткових турів математичних боїв), а в деяких, на жаль, ні (Русанівська олімпіада та тематичні олімпіади).

Про певні досягнення цього року. Окрім того, що ми провели на належному рівні низку вже традиційних заходів, як офіційних (ІІ – IV етапи Всеукраїнської олімпіади), так і заснованих (Х-й Київський турнір математичних боїв, олімпіади для 4–6 класів тощо). При цьому ми відновили після річної перерви проведення Всеукраїнського турніру, а також заснували нові. Це неофіційний (поки що) відбір команди України для участі у міжнародних олімпіадах, математичну карусель для 4–6 класів. З відібраними учнями проводиться очно-заочна форма роботи у вигляді розсилки щомісячних задавальників та короткочасні збори з їх опрацюванням. Тематичні олімпіади (з алгебри, геометрії, теорії чисел та комбінаторики). Наскільки і нові заходи стануть доречними та цікавими покаже подальше їх проведення.

Пропозиції на наступний рік

Коли графік змагань стає настільки щільним, то я пропоную поступити, як у футболі. Ще до повного завершення попереднього року керівні міжнародні футбольні установи наводять основні дати проведення міжнародних змагань (матчі збірних, дати євро кубків тощо), це дає змогу заздалегідь усім місцевим федераціям скласти графік проведення внутрішніх змагань.

Так само, я пропоную навести дати (точні або орієнтовні) тих Київських та Всеукраїнських заходів, які ми плануємо проводити наступного року.

14 вересня                    Математична карусель для учнів 7–11 класів – початок Київського турніру (КТ)

28 вересня                    Усна командна олімпіада (КТ)

12 жовтня                     1 тур математичних боїв (КТ)

19 жовтня                     Математична карусель для 5–6 класів (КТ)

25 жовтня – 2 листопада (або зсув на тиждень, протягом осінніх канікул)

Всеукраїнський турнір математичних боїв

листопад (середина)    2 тур математичних боїв (КТ)

листопад (середина)    Математична абака для 5–6 класів (КТ)

23 – 28 листопада        відбір команди України на міжнародні олімпіади

грудень (середина)      3 тур математичних боїв (КТ)

лютий                           відбір команди Києва на Всеукраїнську олімпіаду

15 лютого                    3 Київська міська олімпіада для школярів 4–6 класів

березень (початок)       Романіан мастерз

15 березня                             3 олімпіада КНУ для школярів 4–6 класів

березень (кінець)                   Всеукраїнська олімпіада з математики

квітень (перший вікенд)        тематичні олімпіади алгебри, геометрії, теорії чисел та комбінаторики

квітень (середина)        4 Європейська олімпіада серед дівчат

Сюди слід додати, що у першому семестрі складається графік районних олімпіад у місті Києві, який зараз невідомий і може вплинути на проведення певних заходів. Так само невідомі терміни проведення Київської міської олімпіади, відбору на ІМО, точні дати міжнародних заходів. Але вважаю, що користь від попереднього узгодження наших майбутніх намірів буде.

В усіх зацікавлених сторін є час, щоб або узгодити дати проведення своїх заходів, або запропонувати більш доречні дати проведення загальних заходів. Отож, очікуємо на зворотний зв’язок.

На завершення…

Нам є, чим пишатись цього року. Це й проведеним вперше відбором потенційних претендентів у команду на ІМО з подальшою спробою системної їх підготовки (вона була дещо зіпсованою внаслідок політичної ситуації в країні). Це й участю 112 команд у математичній каруселі серед учнів 7–11 класів. Це й 1190 учасників на міській олімпіаді в Києві. Це й 58 команд в каруселі для учнів 4–6 класів, та 574 учасника на особистій олімпіаді…

Але у підсумку всю нашу роботу оцінять в основному за результатом виступу команди України на ІМО… На жаль…

Велике спасибі усім причасним до нашої цікавої справи. Без вас нічого цього здійснити б не вдалося. Це й діти–учасники змагань, вчителі та керівники гуртків, батьки та рідні, студенти – члени журі та оргкомітету, викладачі вишів, які передають свій досвід молоді.

З повагою до усіх Богдан Рубльов

Alisa

  5 коментарів

  Леонід Оприлюднено11:29 - 10.04.2014

  Богдан Владиславович, скажіть будь-ласка, чи планується математична карусель і математична абака для учнів 4-х класів?

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:58 - 10.04.2014

   Як показав досвід цього року, то це робити недоречно. Цього року замовлення на учість подали лише 9 команд з 4-х класів, прибули і прийняли участь 8 команд, з яких рівно 5 було з ліцею Лідер. Тому це питання можна підняти, якщо “географія” та кількість учасників збільшиться. У 4-му класі з обєктивних причин це важко зробити. Тому, якщо ми побачимо, що це питання на часі, немає нічого складного в тому, щоб ці заходи провести. Поки що для учнів, починаючи з 4 класу, плануються лише індивідуальні олімпіади. А далі побачимо…

  Леся Оприлюднено08:22 - 11.04.2014

  добрый день
  повторюсь с вопросом, но пока ответа не получила. Подскажите пож, когда планируется награждение призеров второго тура Математичної вишиванки для 4-6 классов? Спасибо

   Богдан Рубльов Оприлюднено16:51 - 11.04.2014

   Якщо Ви так наполягаєте на відповіді, то поки що макисмальна точність – цього року. Хіба не видно, що усі повідомленя робляться максимально оперативно, але за тих умов, що більш-менш усе визначено!

   антон Оприлюднено21:16 - 27.11.2014

   цього року

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.