Правила проведення усної особистої олімпіади

Завантажити правила проведення усної особистої олімпіади

На початку олімпіади учасники отримують завдання з 5 задач (задачі довиводу). Для різних класів олімпіада може тривати різний час. Наприклад, для 4 класу – 90 хвилин (1,5 години), для 10–11-х класів – 210 хвилин (3,5 години).

Якщо ви вважаєте, що певну задачу розв’язали з належним обґрунтуванням усно або на чернетці, то не обов’язково її детально записувати, а треба йти у кімнату журі та розповідати це розв’язання члену журі.

Для розв’язання кожної задачі у вас є три спроби: якщо ви у першій спробі помилились, або розв’язання було невірним чи не повним, то член журі вказує вам на недолік у розв’язанні і у вас є ще дві спроби.

Якщо член журі зараховує ваше розв’язання задачі з першої спроби, то ви отримуєте за неї 7 балів. Якщо з другої, то задача зараховується на 6 балів, якщо з третьої, то за неї ви одержите 5 балів. Після третьої невдалої спроби, навіть якщо ви впевнені, що тепер знаєте її правильне розв’язання задачі, її здавати вже не можна, точніше, за неї вам бали не будуть нараховані. Якщо після однієї чи двох спроб ви зрозуміли, що не в змозі розв’язати вірно цю задачу, то переходьте до розв’язання інших задач.

Бали за задачі будуть записуватись як у вашу картку так і в загальний протокол у кімнаті журі.

Якщо раніше ніж за 30 хвилин до завершення олімпіади, ви розв’яжете принаймні 3 задачі, то ви отримаєте ще додаткові 3 задачі (задачі виводу). Таким чином максимум ви маєте змогу розв’язати 8 задач і набрати максимум 56 балів. Ті, хто не зміг встигнути розв’язати 3 задачі раніше ніж за 30 хвилин до завершення олімпіади, будуть до кінця олімпіади розв’язувати та здавати журі 5 задач довиводу.

Якщо ви бачите, що у кімнаті журі усі члени журі зайняті, то ви можете повернутися та продовжити розв’язання інших задач, а пізніше спробувати здати одразу декілька розв’язаних задач.

7 коментарів до “Правила проведення усної особистої олімпіади

 1. Сповіщення: ІІІ олімпіада Київського національного університету імені Тараса Шевченка для учнів 4-6 класів | Математичні олімпіади в Києві

 2. Дмитро

  Добрий день!
  У мене наступне запитання.Я б хотів взяти участь в усній особистій олімпіаді, але я живу не у Києві, а у Львові (вчуся не у фізмат ліцеї, але я призер 3-го етапу олімпіади з математики). Чи міг би я взагалі брати участь, якщо так, то коли можна буде зареєструватися і як це має виглядати.
  Наперед дякую за відповідь!

 3. Сергій

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, що означають терміни “задачі довиводу” і “задачі виводу”?
  Дякую!

  1. Гольцов Ілля

   Добрий вечір!
   “Задачі довиводу” – це перші 5 задач, умови яких одночасно дізнаються ВСІ учасники олімпіади. Якщо ж хоча б за півгодини до завершення олімпіади учасник правильно розв’язав 3 задачі довиводу, то ЛИШЕ ЦЕЙ УЧАСНИК отримує аркуш із 3 додатковими задачами – “задачами виводу”. Як правило, додаткові задачі складніші за ті, які запропоновані в “довиводі”. Така особливість допомагає виявити кращого з-поміж кращих; до того ж, це значно оптимізує роботу журі. Сподіваюся, я дав вичерпну відповідь на Ваше питання!

 4. Павел

  Здравствуйте! Каким образом можно приобрести задачники (олимпиадные задачи за 4 года), которые Вами изданы, в индивидуальном порядке? Можно ли оставить какой либо контакт по этому вопросу. Спасибо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.