Перший захід сезону 2017—2018 «Математичний занзібар», 10 вересня 2017

Інформація для журі

Я прошу зібратися усіх потенційних членів журі сезону 2017–2018 на невелику нараду (10 – 20 хвилин)

у п’ятницю 8 вересня о 14.10 на факультеті кібернетики біля аудиторії 221.

Математичний занзібар 10 вересня 2017 року
Реєстрація завершена

Знову ми розпочнемо рік проведенням математичного занзібару.

Як завжди – це є перший захід ХІV турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. Як усі останні роки турнір (зокрема і математичний занзібар) проходитиме у чотирьох лігах: наймолодшій (не старше 7 класу), молодшій (8 класи), середній (9 класи) та старшій (10 – 11 класи). Припустима, але не бажана, участь деяких учнів або цілих команд у більш старшій паралелі у порівнянні з їх справжнім класом навчання.

Точний розклад заходу ми наведемо пізніше по завершенню реєстрації. Попередньо наголосимо, що дві ліги розпочнуть змагання о 10:00, а ще дві – о 10:30.

О 10:45 розпочнеться нарада з вчителями. Прохання усіх небайдужих ознайомитись з програмою наших заходів, щоб ми могли його корегувати у поточному режимі, якщо виникнуть слушні пропозиції стосовно зміни або затвердження запропонованих попередньо термінів. Ось тут виписані наші плани для тих, хто не встиг ознайомитися з ними раніше:

http://matholymp.com.ua/2017/06/29/nashi-plani-na-2017-2018-navchalniy-rik/

Як завжди останні роки ми просимо, щоб не було надто багато команд від одного навчального закладу. В разі неможливості розмістити усі зареєстровані команди в нормальних умовах, ми буде скорочувати участь саме з таких шкіл.

Дуже небажаним є не прибуття на занзібар команд, щодо яких оргкомітет ухвалив участь. Зовсім неможливою щодо участі ц поява на заході команд, які не були взагалі зареєстровані, або тим, щодо яких було прийнято ухвалу про відмову, щодо їх участі. Так само не можлива участь в одній команді більше 6 учнів.

Зазвичай – такі проблеми виникають, коли керівники команд просто віддають усі питання реєстрації на дітей. Оді часто буває така ситуація – навчальний заклад заявив 3 команди по 6 дітей, при цьому не було узгоджено склад кожної команди. Внаслідок – на занзібар приходить 14 дітей і одразу виникає у вчителя/батьків пропозиція зробити 2 команди по 7 дітей. Очевидно, що це одразу ставить інші команди в нерівні умови. Тому не ображайтеся в день заходу, що в цьому буде відмовлено.

Від кожного навчального закладу просимо виставити:

не більше 3-х команд у наймолодшу лігу,

не більше 2-х команд у молодшу,

не більше 2-х команд середню та

не більше 4-х команд у старшу.

Участь команд від навчального закладу, що не перевищує ці квоти, є безкоштовною. За кожну додаткову команду понад наведеної квоти, яка буде допущена до участі, треба буде внести в касу нашого турніру 200 гривень. Якщо ж виявиться, що у певних лігах буде значущий перебір команд, то можлива відмова деяким з них щодо участі. Ми повідомимо навчальні заклади про наше рішення, щодо зменшення кількості їхніх команд у заході, а от вирішувати, які саме команди залишати, а які зняти (чи просто переформатувати склади усіх команд) будуть вирішувати представники навчального закладу. Швидкість реєстрації команди не має впливати на це рішення.

Також дуже прошу вчителів допомогти дітям ознайомитись з правилами «математичного занзібару», щоб діти не втрачали бали із-за нерозуміння або невірного тлумачення правил. Основні нюанси занзібару в тому, що команда у повному складі розв’язує усі задачі в довільному порядку. Як тільки вона вважає, що розв’язала задачу і готова надати журі відповідь, вона передає записану відповідь журі. Далі вже відбувається перерахунок балів в усіх команд за цю задачу. Нагадаю, що при правильній відповіді чергової команди, усі, хто так само її розв’язав вірно отримують на 1 бал менше, а при неправильній відповіді – на 1 бал більше. Тому на відміну від інших змагань, своєю неправильною відповіддю ви не дише позбавляєте себе шансів набрати по цій задачі бали, а ще й збільшуєте здобуток супротивників. Не забувайте, що якщо в задачі є декілька вірних відповідей, то зараховується лише наведення їх усіх.

Реєстрація на математичний занзібар

Математичний занзібар є командне змагання. У кожній команді має бути від 3 до 6 учнів. Кожна команда отримує 20 задач. Тривалість заходу в усіх лігах – 2 години (120 хвилин). Якщо окремі учасники мають бажання взяти участь в заході, вони мають за допомогою цього сайту або будь-яким іншим засобом об’єднатися в команди. Це так само потрібно і для подальшої участі в 14-му Київському турнірі математичних боїв імені Лесі Рубльової, який є цілком командним змаганням.

Реєстрація розпочнеться на цьому сайті у з моменту її появи і триватиме до 21:00 середи 6 вересня. Після цього буде наведений розподіл команд по аудиторіях, точний час початку змагань та інша інформація.

Будьте уважні, для правильної та коректної реєстрації кожної команди, слід заповнити такі поля:

 • Навчальний заклад
 • Ліга
 • Назва команди (або капітан команди)
 • Контактна особа, що відповідає за команду (вчитель математики, керівник гуртка, організатор команди тощо)
 • Телефон контактної особи (на сайті не відображатиметься)

Слава Україні!

5 коментарів до “Перший захід сезону 2017—2018 «Математичний занзібар», 10 вересня 2017

 1. Марія

  Доброго дня! “Математичний занзібар” – це захід для учнів лише київських шкіл? Якщо ні, то як можна взяти участь командам з регіонів?

  1. Богдан Рубльов

   Можна взяти участь на рівних засадах з київськими командами, тобто ми не будемо перейматися вашим перебуванням в Києві – проживанням, харчуванням, тощо. Ваша задача, якщо команда зможе за таких умов взяти участь в заході – своєчасно зареєструватися і прибути своєчасно на занзібар. Але обов’язково має бути дорослий керівник команди, який відповідає за безпеку учасників-дітей.

 2. Олена

  Доброго дня, Богдане Владиславовичу.
  Підкажіть, будь ласка, чи може окремий учасник , у випадку неможливості організації команди від свого навчального закладу, увійти, за взаємним погодженням, до складу команди ліцею, в якому він не навчається?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.